
У КНУБА презентували найкращі з 300 архітектурних рішень для розвитку Медвинської громади (проєкти)
У КНУБА презентували найкращі із 300 архітектурних концептів для Медвинської громади, Київської області – від реновації наявних будівель до візій майбутніх громадських просторів. Роботи виконували студенти під керівництвом доцентки кафедри основ архітектури та архітектурного проєктування КНУБА Тетяни Ладан. Про це повідомив ректор Олексій Дніпров.
«Кожен із представлених концептів – це частина цілісної просторової стратегії, виконаної в єдиному стилі та логіці. Я переконаний, що ці проєкти можуть бути реалізовані на практиці. І це підтверджує одну з наших ключових місій – участь у відбудові України у взаємодії з громадами», – зазначив Олексій Дніпров.
Він додав, що проєкти стали результатом партнерства між університетом та громадою, яке було закріплене меморандумом.
Представлені концептуальні проєкти стосуються і нових архітектурних рішень, і трансформації наявних об’єктів. Частину з них презентували у форматі VR.
«300 концептуальних проєктів – це вагомий внесок у формування стратегії розвитку Медвинської громади та просторового планування. Я вдячний студентам, викладачам і всім, хто долучився до цього процесу. Медвинська громада відкрита до змін, і ми готові йти вперед разом», – сказав голова Медвинської громади Ігнатій Сергієнко.
Фото з презентації за посиланням.
Нижче – п’ять концептів, які відображають реалізацію нагальних потреб громади.
Модульний медичний заклад у с. Медвині – концепція «Вулик»
Концепт передбачає зручне модульне планування з компактними кабінетами: для консультацій лікарів, фізіотерапевтичних процедур, денного стаціонару. Також передбачений рентген-кабінет, лабораторії та інші необхідні приміщення.
Пентхауси вирішені з антресолями і верхнім світлом крізь ліхтарі пірамідальних дахів. Приміщення також мають відкриті тераси із захистом від сонця за допомогою пергол.
На даху передбачений простір для кафе-ресторану, поєднаний із відкритими терасами та терапевтичними садками.
Житлові блоки розраховані на 1 та 2 відвідувачів, можуть використовуватися для проживання лікарів, запрошених для проведення консультацій мешканців громади.
У підвальному приміщенні на 50 осіб можна влаштувати універсальний простір, який також використовуватиметься як укриття. На території об’єкта передбачено паркінг та зручні під’їзди до приміщень екстреної медичної допомоги.

Модульна амбулаторія на вул. Олександра Василенка у с. Медвині
1 – нова амбулаторія загальної практики сімейної медицини, 2 – реконструкція старої амбулаторії під центр реабілітації, 3 – недільна церковна школа, 4 – паркінг для відвідувачів, 5 – паркінг машин швидкої допомоги.
Автори: архітекторки, доцентки КНУБА – Тетяна Ладан, Ірина Новосад, за участі студентки кафедри основ архітектури та архітектурного проєктування Владислави Шевцової.
Реконструкція школи у с. Щербашинцях під реабілітаційний центр – концепція «П’ятицвіт»
Концепт передбачає утеплення фасадів, перепланування приміщень закладу під житло та розділення генерального плану на 5 зон – немов п’яти пелюсток: дитячий майданчик, майданчик для активних ігор (волейбол, теніс), тиха зона для відпочинку літніх людей зі столиками для настільних ігор, вишневий сад, безбар’єрні городи з доступом для людей на кріслах колісних. Амфітеатр, перукарня, альтанки та пасіка доповнюють затишну екосистему для відновлення сил та енергії.

Схема генерального плану реконструкції школи під реабілітаційний центр на вул. Квітневій, 1 у с. Щербашинці
1 – центр реабілітації, 2 – перукарня, 3 – паркінг, 4 – майданчик для розвороту транспорту, 5 – символічне місце, 6 – альтанка, 7 – безбар’єрні городи, 8 – молодий вишневий сад, 9 – волейбольно-тенісний майданчик, 10 – дитячий майданчик, 11 – сад квітів, 12 – спортивний майданчик з тренажерами; 13 – зона спільних занять, 14 – місце для вигулу тварин, 15 – амфітеатр, 16 – сад старих дерев, 17 – зона зі столиками для настільних ігор, 18 – пасіка.
Автори: Тетяна Ладан, студент кафедри теорії архітектури і архітектурного проєктування Артем Тменов.
Стела на в’їзді в с. Гуту та зупинки транспорту – концепція «Перекотиполе»
Стела залучає туристів до квесту – «знайди букви абетки». Конструкція – кінетична, механізм руху живиться за допомогою сонячної панелі.
Автори: Тетяна Ладан, студент кафедри дизайну архітектурного середовища Антон Фесик.
В основі об’ємної композиції зупинок села закладені букви «Г», «У», «Т», «А». Використані уніфіковані конструкції, які при частковій заміні елементів або перевертанні можуть виглядати як різні об’єкти. Освітлення заживлено від сонячної енергії, є можливість зарядити гаджети. Дахи зупинок пропонується використовувати під зелені садки та встановлення сонячних панелей.

Зупинки транспорту в с. Гуті
1 – кінетична стела на в’їзд у с. Гуту, 2 – зупинка-буква «Г», 3 – зупинка-буква «У», 4 – зупинка-буква «Т», 5 – зупинка-буква «А», 6 – колія струнного транспорту
Автори: Тетяна Ладан, студентки кафедри архітектурного проєктування цивільних будівель і споруд Марія Корф, Поліна Ломачук, Вікторія Єрмолаєва, Єлизавета Чепурна, студентка кафедри основ архітектури та архітектурного проєктування Ксенія Таран.
Зона відпочинку, фестивалів та оздоровчий комплекс у с. Медвині – концепція «Парад планет»
Біля будинку культури Медвина планується влаштувати терасу, хвилеподібний пандус, терасний парк із алеєю фонтанів, амфітеатр просто неба, дитячий майданчик, місток.

Зона відпочинку на вул. Шевченка у с. Медвині
1 – будинок культури, 2 – муніципалітет, 3 – оглядова тераса, 4 – дитячий майданчик, 5 – місток, 6 – терасний парк із алеєю фонтанів, 7 – амфітеатр, 8 – скейтмайданчик
Автори: Тетяна Ладан, студентка кафедри теорії архітектури і архітектурного проєктування Альона Старостенко.
Нижче за рельєфом передбачена ярмаркова зона, парк для фестивалів та спортивні локації, мотель або тематичні будиночки на схилах, інтегровані у ландшафт із оглядовими терасами.

Зона фестивалів на вул. Шевченка у с. Медвині
1 – головна алея, 2 – будинок-нота для музикантів, 3 – творчий будинок для митців, 4 – будинок-воланчик для тренерів, 5 – альтанка, 6 – міністадіон, 7 – спортивні майданчики, 8 – фонтан, 9 – мотель, 10 – ряди торгівлі, 11 – сцена
Автори: Тетяна Ладан, студенти кафедри містобудування – Поліна Нечай, Єлизавета Волощук.
Концепт також передбачає створення оздоровчого комплексу на території с. Медвина, з водоспадом, водним каналом із містками, спа-комплексом, курортними терасними будинками з басейнами та спортивними майданчиками, на які можна дістатись вздовж каналу серпантинами пандусів.

Оздоровчий комплекс у напрямку до гори Тотохи та туристичного комплексу «Тотохавуд» у с. Медвині
1 – курортний будинок, 2 – спа-комплекс, 3 – спортивна зона, 4 – водний канал, 5 – паркова територія, 6 – водоспад, 7 – паркінг, 8 – укриття.
Автори: Тетяна Ладан, студенти кафедри містобудування Анастасія Гайдаєнко, Єва Казакова, Владислав Якунін, Олександра Розумна.
Туристичний комплекс у с. Медвині – концепція «Тотохавуд»
Локація для проведення фестивалів, ярмарок та інших заходів. Розташовується поруч із місцевою пам’яткою – горою Тотохою. Павільйони складаються з легких модульних конструкцій, які гармонійно вписуються в природне середовище.
Передбачена господарча зона, громадські вбиральні, кінотеатр просто неба, майданчики для урочистих подій, павільйон-кафе, фотозони, водний канал, парковка. В образах павільйонів угадуються чоловічі та жіночі силуети, які проводять народні обряди – хороводи, веснянки, гаївки, тощо.

Зонування території біля гори Тотохи:
1 – господарча зона, 2 – зона громадських вбиралень, 3 – зона кінотеатру просто неба, 4 – зона майданчику для урочистих подій, 5 – зона павільйонів для продажу їжі та сувенірів, 6 – зона павільйонів-кафе, 7 – фотозони та зони відпочинку, 8 – зона водного каналу, 9 – зона паркування транспорту, 10 – зона гори Тотохи.
Автори: Тетяна Ладан, студенти кафедри дизайну архітектурного середовища Дмитро Рябець, Наталія Демченко, за участі студентки кафедри теорії архітектури і архітектурного проєктування Альони Старостенко.
Інформацію і графічні матеріали для створення публікації люб’язно надали авторські колективи на чолі з Тетяною Ладан.
