КОНФЕРЕНЦІЇ,  Минулі конференції,  НОВИНИ КНУБА,  НОВИНИ ФАКУЛЬТЕТІВ,  НОВИНИ ФУПП

У КНУБА пройшла конференція «Просторове планування: європейський образ післявоєнної України та інструменти її відновлення»

5 травня пройшов другий етап ІІІ Урбаністичного форуму, організований факультетом ФУПП. Наукова конференція «Просторове планування» була присвячена європейському образу післявоєнної України та інструментам її відновлення. Учасників вітали декан ФУПП Алірза Мамедов, Народний архітектор України Микола Дьомін та віце-президент німецького Фонду підтримки будівельної галузі Торальф Вайзе.

Тон конференції задали професорки І.Устінова та А. Плешкановська, які присвятили увагу проблемам, досвіду та перспективам повоєнного відновлення житлової забудови, та доцент кафедри політичних наук і права О.Халабуденко, який зупинився на минулому, сучасному та майбутньому міських інститутів. Професор І. Мамонтов розкрив плани інституційних реформ у військовому будівництві, професор С. Андреєв – особливості магістерської ОП «Державне управління у сфері містобудівної діяльності», професор О. Пилипенко – вплив політики у галузі культури на поствоєнне форматування соціального простору, виконавчий директор Фонду інституційного розвитку української науки доцент Інституту публічно-приватного партнерства М. Марченко доповів про механізм післявоєнного відновлення, доцент О. Лук’янов – про історичний досвід Швеції з житлової забудови. Професор Є. Перегуда зупинився на напрямах продовження політики децентралізації у поствоєнній Україні. З цікавістю учасники заслухали ідеї Заслуженого працівника с/г, заввідділом Інституту агроекології О. Коваліва та заступника голови департаменту благоустрою КМДА Е. Сеітаблаєва.

Особливістю конференції стала активна участь у ній аспірантів та студентів. Так, М. Мигун, Д. Майський, Д. Локшук, К. Харко, А. Пастушок (В.Згурська) аналізували політичні передумови повоєнного відновлення в контексті європейської інтеграції. Відзначимо студентів під керівництвом доцента Р. Тригуб. Вони, зокрема, розкрили світовий досвід підземного будівництва, корисного для України, що актуально в умовах загострення проблем безпеки. Як завжди, активними були студенти-архітектори під керівництвом професорів В.Деревінського та Н. Шебек.

Відеозапис конференції можна подивитись за адресами http://surl.li/gwczc (1 частина) та http://surl.li/gwcxi (2 частина).

Євген Перегуда, завідувач кафедри політичних наук КНУБА