Новини,  НОВИНИ КНУБА

Університетська спільнота відзначила Всесвітній день вишиванки

Традиційно щороку третій четвер травня – Всесвітній день вишиванки, який відзначають українці по всьому світу. Він присвячений символу національної ідентичності, духовної спадщини та єдності. Свято започаткували студенти Чернівецького національного університету у 2006 році. 

Вишиванка – це код, це мова, якою передають сенси. В кожному регіоні – свій орнамент, свої кольори, але в основі – українська ідентичність, зв’язок поколінь, сила й любов у кожному хрестику на полотні.

Спільнота КНУБА сьогодні теж у вишиванках. Як і багато українців по всьому світу. Це знак: ми є, ми самобутні і ми зберігаємо своє. Це наш культурний спротив, наше послання світові про те, хто ми є. І ця єдність – найцінніший візерунок сучасної України.

У цей день спільноту КНУБА вітали бандуристи Київської дитячої школи мистецтв № 3 під керівництвом заслуженого працівника культури України Олени Рябоконь.

Цьогоріч засновники свята – Леся Воронюк та Олександр Ткаченко – присвятили його окупованій культурній спадщині. Щоб врятувати від забуття, зберегти для нащадків памʼять про культурні коди різних куточків країни, де все українське сьогодні під загрозою знищення ворогом.

Більше фото з події – за цим посиланням.

Translate »