НОВИНИ КНУБА

Урочисті підсумки студентського конкурсу для Майдану Незалежності в м. Суми

30 червня 2023 року на території Національного заповідника «Софія Київська» відбулася церемонія нагородження учасників Всеукраїнського студентського конкурсу на кращу пропозицію щодо архітектурно-планувальної організації громадського простору Майдану Незалежності в м. Суми. Замовник конкурсу – Всеукраїнська громадська організація «Українська академія архітектури».

Організатор конкурсу – Управління містобудування та архітектури Сумської обласної державної адміністрації. Українська академія архітектури планує масштабувати конкурс для розв’язання містобудівних питань територіальних громад, особливо тих, інфраструктуру яких зруйновано.

Місце проведення заходу було вибрано не випадково. У 1944 році Будинок митрополита був переданий Республіканській архітектурній Академії — багатопрофільній науковій установі, до складу якої входили науково-дослідні інститути, експериментальні майстерні, наукова бібліотека, музей архітектури та інші підрозділи (більшість із них знаходилася на подвірʼї Софії Київської). Після ліквідації Академії у 1962 році в Будинку митрополита продовжувала функціонувати (до 1985 р.) наукова бібліотека — провідна книгозбірня з питань будівництва і архітектури, єдина з установ Академії, що продовжує свою діяльність у наш час. Після відновлення діяльності УАА знову на території Софії Київської часто відбуваються і робочі й урочисті заходи академії.

У конкурсі взяли участь більш ніж 60 студентів – майбутніх архітекторів з 10 вищих навчальних закладів України.

Переможцями конкурсу стали:

Перша премія – Вікторія Духіна.

Друга премія – Юрій Леонець, Олександр Бікетов.

Друга премія – Олександр Коба, Давід Бородій, Катерина Шаповалова, Дарʼя Дубчак, Софія Вінічук.

Третя премія – Ігор Титаренко, Сергій Зацепа, Євгенія Тиназли, Кирило Шкляренко, Катерин Оверко, Таїсія Сухіна.

Третя премія – Марія Фоменко.

Вітаємо переможців і бажаємо нових успіхів у вибраній професії!

Автори представлених проєктів розповіли про розроблені концепції.

Президент Української академії архітектури, завідувач кафедри ОААП КНУБА, Народний архітектор України Олег Слєпцов привітав переможців конкурсу і зазначив:

«Ми провели лише перший такий студентський архітектурний конкурс. Але він точно не останній. Впевнений, разом з вами ми не лише відбудуємо Україну, ми зробимо її ще кращою. Цей конкурс показав, що молодь інакше дивиться на світ. Досвідчені архітектори підкреслили б адміністративну, політичну функцію головної площі міста, головної площі цілого регіону. Але ви в першу чергу подумали про громадський простір – місце для зустрічей і спілкування. У ваших роботах менше офіційності, більше доброти. Саме таким і має бути майбутнє України».

Генеральний директор Національного заповідника «Софія Київська», академік УАА Неля Куковальська привітала переможців конкурсу і побажала майбутнім архітекторам розбудовувати наші міста і створювати якомога більше сучасного і комфортного громадського простору, адже територія міст має бути насамперед для людей.

Директор Департаменту містобудування та архітектури Сумської області, академік УАА Володимир Биков,  привітав учасників і наголосив на важливості студентських конкурсів і для становлення майбутніх архітекторів і для визначення підходів до реальних задач.

Перед бароковим фасадом Будинку митрополита зібрались представники Української академії архітектури, Національного заповідника «Софія Київська», офіційні гості з Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України і провідні фахівці зі сфери управління розвитком міст: В’ячеслав Негода, Анатолій Беркута, студенти-переможці, студенти та викладачі Архітектурного факультету КНУБА.

Організаційна підтримка церемонії нагородження – ГО “ДІЙСНО”.

Меценатська участь у конкурсі – компанія «Золотий мандарин».

Дивитись відео події:

За матеріалами УАА та НЗ «Софія Київська»

Фото: Володимир Чахоян