НОВИНИ БТФ

Відкриття нової лабораторії на БТФ

24 квітня в КНУБА на Будівельно-технологічному факультеті відкрили нову лабораторію порошкових лакофарбових матеріалів. Вартість оснащення лабораторії кілька мільйонів гривень. Це перша подібна лабораторія на теренах українських вишів, яка сприятиме розвитку науки і підготовки спеціалістів з напрямку порошкових лакофарбових матеріалів.

Спонсором відкриття лабораторії стало українське ТОВ «Лаковер», лідер з виробництва порошкових фарб в Україні. Порошкові фарби – новинка на українському ринку. Виробництво таких фарб екологічно чистіше за традиційні рідкі фарби. До того ж, довготривалість порошкового фарбування більша за традиційне.

До недавнього часу, закуповували сировину за кордоном. Одна, наразі 50% ринку представлено вітчизняними матеріалами. Українськими технологами розроблено близько 500 різних кольорів.

Завідувач кафедри ТБКВ, докторант Ластівка О.В. – головний технолог підприємства. Під його авторством вийшла монографія «Порошкові лакофарбові матеріали для захисту будівельних виробів та конструкцій». Це перша подібна книжка на українських теренах. Нині на «Лаковер» працюють дев’ять випускників університету.

Отже, студенти Будівельно-технологічного факультету КНУБА матимуть можливість вчитися на сучасному обладнанні сучасним технологіям. Всі бажаючі можуть проходити влітку практику на цьому підприємстві і писати дипломні роботи на реальних виробничих матеріалах.