Минулі конференції,  НОВИНИ БТФ

Викладачі кафедри ТКД прийняли участь в науково-методичному семінарі «Інклюзія: реалії та перспективи»

22 листопада 2022 року викладачі кафедри товарознавства та комерційної діяльності в будівництві проф. Самойленко А. А., доц. Алавердян Л. М., доц. Юдічева О. П. взяли участь у науково-методичному семінарі «Інклюзія: реалії та перспективи», який було проведено Інститутом економіки та менеджменту ЗВО «УНІВЕРСИТЕТ «УКРАЇНА» в рамках ХХІІ Міжнародної конференції «Інклюзивне освітнє середовище: проблеми, перспективи, кращі практики».

Захід було проведено на платформі Zoom.

Учасниками семінару стали представники фонду соціального захисту осіб з інвалідністю, інклюзивно-ресурсні центри, міські та районні філії Київського і Житомирського обласних центрів зайнятості, заклади вищої та загальної середньої освіти, громадські організації, стейкхолдери.

Під час роботи семінару увага учасників акцентувалася на трьох актуальних проблемах. Першою темою для обговорення стала «Війна та інклюзія : погляд фахівців». Учасники семінару вели розмову про дітей з особливими потребами, їх психологічний стан під час війни; про емоційні навантаження, які випали на їх долю, прийоми та засоби психологічної допомоги в надзвичайних ситуаціях. Піднімалося питання сучасних будівельних норм та правил архітектурного безбар’єрного дизайну під час проєктування та будівництва.

Друга тема для обговорення – «Інклюзивне навчання в умовах війни». Учасники зосередили свою увагу на досвіді створення умов для психологічної підтримки дітей з особливими потребами, які переживають психологічну травму (на прикладі роботи інклюзивно-ресурсного центру); навчанні дітей з особливими освітніми потребами в умовах воєнного стану; особливостях функціонування інклюзивних класів в загальноосвітньому середньому закладі; соціалізації та перспективах працевлаштування учнів з інвалідністю

Третя тема для обговорення на семінарі була присвячена обміну думок з питань сучасних особливостей ринку праці для осіб з інвалідністю; глибокій корекції ринку праці в післявоєнні часи; перевагам працевлаштування осіб з інвалідністю в мережевих маркетах.

Захід об’єднав дійсно зацікавлених людей, які розуміючи всі складності реального стану сучасної інклюзивної освіти, бачать і перспективи для розвитку.