ЗАСІДАННЯ «КЛУБУ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОГО КІНО»

На кафедріфілософії 19жовтня 2023 року відбулося засідання «Клубу інтелектуального кіно». В засіданні взяли участь викладачі кафедри – доц. Шарипін А.В., доц. Лакуша Н.М., студенти Будівельного факультету: МОіА, ЕП, ОіА, а також студенти Архітектурного факультету.

До уваги був представлений фільм «Крути 1918»  український історичний фільмекшн режисера Олексія Шапарєва,  автор та сценарист української стрічки Костянтин Коновалов.

Фільм присвячений подіям більше ніж 100 річної давнини боїв під селом Крути, що на Чернігівщині. Як відомо, реальний бій під селом Крути в Ніжинському районі Чернігівської області відбувся наприкінці січня                 1918 р. Тоді ж протягом 5 годин у нерівному бою змагалися київські курсанти і козаки “Вільного козацтва” та більшовики Червоної гвардії. Одна студентська сотня  потрапила у полон до більшовиків і була розстріляна. Кількість загиблих з українського боку склала кілька сотень воїнів, російські втрати вважаються більшими. Бій під Крутами став важливою ланкою перебігу подій Української революції, адже здебільшого українське студентство змогло затримати ворога за 130 кілометрів від Києва.

І слова одного з героїв «Свободи без крові не буває» сьогодні, в цей складний час, коли ми виборюємо своє право на життя, мають бути викарбувані в усіх українських містах.

Стрічка отримала “Премію глядацьких симпатій” під час вручення Четвертої Національної кінопремії Золота Дзига.