НОВИНИ КНУБА

Засідання Вченої ради КНУБА

У п’ятницю 17 березня в КНУБА пройшло засідання Вченої ради. Традиційно почали з вручення атестатів доцентів і професорів викладачам університету. Вітаємо всіх і бажаємо нових успіхів в науковій роботі!

Потім перейшли до розв’язання кадрових питань. Наступним питанням  порядку денного була доповідь нового заступника голови стратегічної ради КНУБА  Кізима Миколи Олександровича щодо перспектив розвитку університету до 2031 року. Плани амбітні – досягти за цей час рівня розвитку освіти 4.0.

9 грудня 2022 року під час засідання Уряду презентовано програму великої трансформації «Освіта 4.0: український світанок», яка була підготовлена командою МОН на основних засадах і принципах Плану відновлення України.

Стратегічні цілі програми – це спрямування зусиль на відновлення та розвиток української освіти на шляху до європейської інтеграції. Пріоритет – відбудова зруйнованої інфраструктури. Ключовою формулою фінансування освіти має стати принцип «гроші йдуть за людиною», що дозволить громадянам бути суб’єктами освітньої політики. Не всі університети спроможні впроваджувати методи та технології Освіти 4.0. Оскільки Індустрія 4.0 базується на використанні технологій автоматизації, цифровізації, то випускники повинні бути готовими працювати саме в таких динамічних умовах. Загалом Концепція Освіти 4.0 передбачає зміну базисних принципів освітнього процесу: формування не набору знань, а набору компетенцій; постійне вдосконалення методик викладання через активне впровадження сучасних технологій; викладач та студент стають партнерами, які спільно здійснюють дослідницьку діяльність. У 21 столітті відбувається поступова трансформація вищої освіти взагалі та зміна філософії функціонування університетів.

Додамо, в Україні поки що не має університетів  подібного рівня. В основному це рівень 1.0. Тобто, перед нашим університетом стоять три ступені удосконалення. Щоб втриматися на плаву, треба працювати дуже активно. Однак конкретних планів щодо перебудови освітніх програм в КНУБА в доповіді не було представлено. Тому поки що наші стратегічні перспективи в розробці.

Наступним питанням на Вченій раді була доповідь завідувача кафедри архітектурних конструкцій Київського національного університету будівництва і архітектури Віталія Олексійовича Плоского, присвячена розробкам для ЗСУ. І тут у вчених КНУБА багато цікавих і корисних напрацювань. Сподіваємося, що ці напрацювання допоможуть наблизити нашу перемогу!

Прес-служба КНУБА

Follow by Email
YouTube
Instagram
Telegram