Проректор з наукової роботи та міжнародних зв`язків

Плоскuй Віталій Олексійович


Плоский Віталій Олексійович (Ploskyi Vitalii) – проректор з наукової діяльності Київського національного університету будівництва і архітектури. На посаді працює з лютого 2014 року. Народився 9 грудня 1957 року.
В 1981 році закінчив Український інститут інженерів водного господарства у м. Рівному (тепер НУВГП ) за спеціальністю
інженер-будівельник, промислове і цивільне будівництво.
Доктор технічних наук (2008 р.), професор (2011 р.), Заслужений діяч науки і техніки України (2018 р).
З дня закінчення інституту працює в КНУБА. Починав з інженера-дослідника кафедри архітектурних конструкцій, нині – проректор з наукової роботи Університету, завідувач кафедрою архітектурних конструкцій.
Важливість посади проректора з наукової роботи розглядає, як можливість побудувати в Університеті сучасну наукову підсистему на основі тих шкіл і традицій, що існують. Крім цього, працює над створенням нових наукових напрямків та шкіл, таких як енергоефективність, комп’ютерне нано-матеріалознавство, 3D-моделювання, регіональний розвиток тощо.
Його кредо – коли хочеш щось довести іншому та переконати в доцільності дій, почни з себе.
Викладає курси «Архітектура будівель і споруд», спецкурси з енергоефективного конструювання.
Вважає для себе важливою роботу на кафедрі архітектурних конструкцій та її розвиток. Під його керівництвом кафедра продовжує динамічно розвиватися, з’являються нові актуальні курси, в колективі багато молоді.
Автор понад 220 наукових та науково-методичних робіт. В основному, це роботи з енергоефективного конструювання, формоутворення просторових конструкцій та геометричного моделювання в архітектурі, прикладного наукознавства та теоретичних питань розвиту наукових досліджень. Серед навчальної літератури вийшло більше десяти підручників та навчальних посібників. Зокрема, багатотомне видання «Архітектура будівель та споруд».

Член ISGG – Міжнародної спілки геометрів та графіків. Ініціатор створення відповідного національного об’єднання – Української асоціації з прикладної геометрії (1998 р.). Зараз на чолі Асоціації веде нелегку боротьбу за повернення повноцінної графічної підготовки до шкіл та університетів, оскільки це вкрай важливо, зокрема, для архітектурно-будівельної освіти.
Понад 20 років був вченим секретарем, а зараз голова у відповідній спеціалізованій вченій раді.
Працює в Науково-технічній раді при міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Вважає це важливим, адже саме в цій Раді розглядаються всі оновлення нормативно-правової бази будівництва.
З середини 2014 року в Університеті за його ініціативи була започаткована політика обов’язкової інформаційно-наукової підтримки розвитку перспективних наукових напрямків. В результаті кількість міжнародних наукових заходів зросла. Нині їх щороку проводять більше 20-ти. Найбільш статусні з них «Проблеми геотехніки», «Енергоінтеграція», «Водокористування», «Будівельне право». Окремої уваги заслуговує єдина в Україні багатопрофільна молодіжна конференція «Буд-Майстер-Клас».

Підготував 10 кандидатів та 1 доктора наук. Двоє його учнів – кандидати технічних наук – стали докторами в інших наукових галузях – економіці та мистецтвознавстві. Продовжує підготовку аспірантів, причому крім напрямків «Прикладна геометрія та графічні технології» та «Технічна естетика» почав освоювати напрям «Енергоефективність об’єктів будівництва».
В планах – довести до розуму якомога більше наукових та організаційних задумів.
Пропрацювавши практично все життя в Університеті, іншої роботи для себе не уявляє. Вважає, що тут працюють його найкращі вчителі, друзі і однодумці.
Збирає колекцію живопису та графіки. Любить займатись будівельними та оздоблювальними роботами.
Професійно спортом ніколи не займався, але для підтримки спортивної форми ходить в спортзал.