НОВИНИ ГІСУТ,  НОВИНИ КНУБА

Апробація віртуального симулятора

На факультеті геоінформаційних систем і управління територіями продовжується Проект DAAD «Розроблення віртуального середовища з навчання технологіям дігіталізації навколишнього світу VirScan3D» (2019-2021рр. Проект подовжений до 2023р.

Метою проекту є розробка віртуального сканеру – програмного інструменту, що генерує великі обсяги даних, як аналог хмари точок – результат роботи наземного лазерного сканера. Наземні лазерні сканери залишаються малодоступними і в Україні, як правило, використовуються в профільних комерційних організаціях. Віртуальний сканер імітує комерційно доступні інструменти з реалістичними інтерфейсами користувача та створює хмари точок відповідно до індивідуальних специфікацій та налаштувань. В якості навчальних об»єктів може використовуватися будь-яка цифрова 3D-модель, яка віртуально сканується у цифровому середовищі. За допомогою такої системи викладачі та студенти зможуть навчитися керувати такими системами, генерувати реалістичні великі дані та виконувати повний ланцюжок обробки даних.

Також частиною проекту є розроблення та впровадження в навчальний процес методичних матеріалів до лекційних та практичних занять з курсу «Наземне лазерне сканування на базі віртуального симулятора VRscan3D» (в 2023 році).

Учасники проекту:

  • Проф. Томас Люман (Prof.Thomas Luhmann) та Даріус Поповас (Darius Popovas), Інституті прикладної фотограмметрії та геоінформатики Університету прикладних наук, Німеччина (Jade University of Applied Sciences, Institute for Applied Photogrammetry and Geoinformatics, Oldenburg, Germany )
  • Юлія Горковчук та Денис Горковчук, Київський національний університет будівництва та архітектури, Україна
  • Проф. Мона Хесс (Prof., PhD Mona Hess), Марія Чижова (Maria Chizhova), Тетяна Качковская (Tatyana Kachkovskaya), Університет Бамберга, Інститут археології, наук про спадщину та історію мистецтв, Німеччина (University of Bamberg,  Institute of Archaeology, Heritage Sciences and Art History, Germany)
  • Проф. Микола Трегуб, Національний технічний університет «Дніпровська політехніка»

Проект фінансується Німецькою службою академічних обмінів (DAAD) https://www.daad-ukraine.org/

Результат розробки  доступний за посиланням https://vrscan3d.com/ та розповсюджується безкоштовно для українських ВНЗ.

Цього року віртуальний симулятор наземного лазерного сканера VRscan3D отримав престижну  нагороду CATCON 2022 за найкращу розробку програмного забезпеченнядля комп’ютерного навчання.

У рамках проектного тижня цього проекту студенти факультету разом зі студентами Дніпровської Політехніки та JADE university виконують практичну апробацію віртуального симулятора. Дослідження проходять у м. Бамберг, в Університеті Отто-Фрідрих, на кафедрі цифровізації архітектурної спадщини під керівництвом професора Мони Хес.

Олена Нестеренко,

 декан ф-ту геоінформаційних систем

і управління територіями КНУБА

Follow by Email
YouTube
Instagram
Telegram