НОВИНИ КНУБА

Чорнобиль – біль і трагедія України

26 квітня 2023 року минає 37 років з моменту страшної техногенної катастрофи й величезної екологічної трагедії світового масштабу на Чорнобильській АЕС, яка є найбільшою за всю історію ядерної енергетики як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком.

З нагоди відзначення Міжнародного дня пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф та 37-х роковин з дня  Чорнобильської катастрофи 25 квітня для  студентів факультету урбаністики та просторового планування відбулась виїзна лекція біля Пам’ятного знаку жертвам Чорнобильської катастрофи. Лекцію провів доцент кафедри політичних наук Андрій Панібудьласка: розповідаючи про події тих часів та загалом про Чорнобильську катастрофу, наголосив, що це найбільш екологічна катастрофа 20 століття, яка призвела до серйозних гуманітарних, екологічних, соціальних та економічних наслідків.

Згадуючи ті страшні дні, розповів про  героїчні подвиги та мужність ліквідаторів, які ризикуючи своїм життям і здоров’ям рятували мільйони людей, що постраждали від наслідків радіаційного отруєння. Долучились до активного обговорення і студенти, які підіймали важливі теми, аналізували чинники та наслідки Чорнобильської катастрофи.

Вшановуючи пам’ять учасників ліквідації аварії Чорнобильської АЄС всі учасники заходу поклали квіти біля Пам’ятного знаку жертвам Чорнобильської катастрофи, присвяченого жертвам ядерної аварії на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції, скульптор – Володимир Андрійович Чепелик.

Хочеться висловити  слова вдячності за допомогу в організації та проведенні заходу Ректору Петру Кулікову, першому проректору Денису Чернишеву, проректору  Олександру Хоменко, кафедрі політичних наук та факультету урбаністики та просторового планування.

Відлуння цієї трагедії відчувається і зараз, а значить ми маємо гідно вшанувати тих, хто поклав своє життя або віддав своє здоров’я за те, щоб ми сьогодні могли спокійно жити й розбудовувати нашу власну державу. Ми низько схиляємо голови перед ліквідаторами та з особливим почуттям їх вшановуємо! Велика Вам подяка і низький доземний уклін! Нехай будуть вдячні й уважні люди до Вас, щодня, щохвилини, завжди!

Пропонуємо: 3D -ТУР “Віртуальна екскурсія по Чорнобилю і Прип’яті”:

Оксана Бєлозьорова

Завідувачка відділу