![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2024/05/den-pusemnosti.jpg)
День слов’янської писемності і культури
«Найбільше й найдорожче добро в кожного народу – це його мова,
ота схованка людського духу, його багата скарбниця,
у яку народ складає своє давнє життя
і свої сподівання, розум, досвід, почування»
Панас Мирний
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2024/05/ukirpor.jpg)
День слов’янської писемності і культури – свято, яке духовно поєднує всі слов’янські народи, повертає нас до спільних витоків мови та культурних надбань.
Слов’янська писемність, основи якої заклали Кирило й Мефодій, була створена в IX столітті, близько 862 року. Брати-просвітителі зі своїми учнями та послідовниками уклали одну з найдосконаліших та найзагадковіших абеток, що отримала назву «кирилиця».
На сьогодні в світі існує приблизно 60 народів, писемність яких ґрунтується на кирилиці. День слов’янської писемності і культури відзначають у Болгарії, Сербії, Македонії, Чорногорії, Україні та в низці інших країн.
Українська мова належить до родини слов’янських мов і є однією з наймелодійніших. Вона жива й розвивається продовж тисячоліть, вбираючи в себе слова та фразеологізми всіх етносів України. Завдяки писемності й рідній мові, спираючись на спільну духовну скарбницю всього слов’янського світу, утверджувалася неповторність та незборимість українства.
Наразі Україна проживає важкий етап у своїй сучасній історії. За свою свободу українці борються щодня на різних фронтах. Не виключенням є і мова, адже мова – це зброя, це ідентифікатор нації. Після багатьох сторічь під забороною, українська мова знову розквітає. Ми почали більше шанувати власну мову та історію, досліджувати їх та розповідати світу. Передаючись з вуст в уста, закріплюючись у текстах, мова невтомно долає віки, єднає покоління, збирає й зберігає духовну сутність народу.
Нація живе доти, доки живе її мова. Тож плекаймо та поважаймо наш скарб – солов’їну українську мову.
Накалюжна О. І., бібліотекар І категорії
Вам також може сподобатись
![V-й міжнародний BIM-форум DIGITAL GOVERNANCE & EDUCATION та І-й BIM-EDUCATION SUMMIT, м. Київ.](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2024/06/2024-05-30_bim-the-wall-and-knuba-500x380.png)
РОЗВИТОК БУДІВЕЛЬНОЇ ГАЛУЗІ І ВІМ ОСВІТА V-й МІЖНАРОДНИЙ BIM-ФОРУМ DIGITAL GOVERNANCE & EDUCATION
2 Червня, 2024![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2024/06/baner-sety-20-06-24-500x380.png)
Київський національний університет будівництва і архітектури запрошує на профорієнтаційну екскурсію
19 Червня, 2024![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2024/05/photo_2024-05-20_08-23-08-500x380.jpg)