Новини,  НОВИНИ КНУБА

День української писемності та мови в КНУБА

27 жовтня у День української писемності та мови студенти, викладачі, співробітники й гості Київського національного університету будівництва і архітектури мали чудову нагоду вкотре належно вшанувати її, взявши участь у написанні Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності.

Головний читальний зал Бібліотеки КНУБА традиційно став місцем проведення флешмобу любові до рідної української мови. Позитивна енергія та почуття переповнювали усіх, хто зібрався в читальній залі бібліотеки і найміцніші серед них – любов до України та віра в Перемогу! Ми живемо в часи випробувань, але робимо це яскраво, і намагаємося залишити по собі позитивний слід.

Цьогоріч Всеукраїнський національний диктант єдності мав назву “Дороги України”. Темою тексту диктанту стали: єдність і спільність, біль та любов, життя під час війни та життя після, досвід, що гартується війною, який складно зрозуміти, пояснити, передати словами… Авторкою тексту  радіодиктанту стала поетеса, перекладачка, письменниця, лауреат Шевченківської премії –  Катерина Калитко. Текст читав актор, театральний режисер, виконавець ролі Івана Довбуша у популярному фільмі “Довбуш”  – Олексій Гнатковський. Після радіодиктанту національної єдності  та невеликої перерви всі бажаючі зібралися на відкриту лекцію професора, політичного та громадського діяча Миколи Томенка «Духовні символи України: історичний огляд національних, пісенних та поетичних символів нашої країни».

Тема  лекції близька та цікава кожному українцю – позитивне просування іміджу України в світі крізь призму державних, духовних, політичних символів.

Насамперед таким символом є наш державний гімн, перший текст Павла Чубинського, який пройшов десятиліття випробувань та кілька разів об’єднував Україну. Це  наш духовний гімн «Молитва  за Україну» –  Олександра Кониського та Миколи Лисенка. А наш «Щедрик» – слова народні,  музика Миколи Леонтовича,  який звучав у 17 країнах та прорвав блокаду України у світі!

До пісенних символів України належить «Червона калина» – козацька пісня 17 сторіччя у музичній версії Степана Чернецького, що стала візитівкою України, особливо з початком війни росії проти України. Символами  української культури стали  пісні «Червона Рута»  Володимира Івасюка та «Україна» – Тараса Петриненко. Ці та інші пісні набули політичного характеру, ставши носіями духу України!

Сучасне гасло: «Слава Україні! Героям Слава!» – неформальний девіз нашої держави. А вперше його використали ще у 19 сторіччі студенти Харківщини. Усі елементи українства показують –  ми миролюбна держава, але зможемо себе захистити!

До духовних маркерів, що визначають українську націю, відносимо поезію Тараса Шевченка «І мертвим і живим…», Володимира  Сосюри «Любіть Україну», Василя Симоненка «Молитва про Україну», Віктора Баранова «До українців» та багато інших поетичних творів.

Лекцію Микола Томенко закінчив зверненням до переповненого залу слухачів: «Вивчаємо нашу  історію. Шануємо нашу культуру. Слава Україні!»

Не хлібом єдиним живе людина –  і це прекрасно, коли відбуваються такі заходи, збагачуючи духовно та морально нашу молодь.

Чекаємо на подальші цікаві зустрічі з Миколою Володимировичем Томенком.

Ольга Накалюжна, бібліотекар І категорії

Follow by Email
YouTube
Instagram
Telegram
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux