НОВИНИ КНУБА

Діяльність бібліотек в умовах війни

До Всеукраїнського дня бібліотек

Триває повномасштабна війна Росії проти України та всього цивілізованого світу! Росія  руйнує українську освіту та культуру: бібліотеки, музеї, університети, школи, світові визначні пам’ятки – це є грубим порушенням міжнародного гуманітарного права.

Вранці 24 лютого, бібліотеки одні з найперших  опублікували звернення нашого Президента до народу України, та написали на сторінках сайтів : «Дорогі друзі, бібліотека сьогодні не працюватиме. Але ми на зв’язку. Зберігаймо спокій! Слава Україні!» -так почався новий літопис бібліотек воєнного періоду. Кожен день більшості київських бібліотек розпочинався з перегуку у чатах, адже усі були  налякані новою реальністю, почали з родинами виїздити за межі Києва і України. Постало питання нагляду за приміщеннями і майном бібліотек, формування активної групи для організації внутрішньої роботи з тих працівників, хто з різних причин не планував переселятися, (адже фонд бібліотек потребує постійної уваги) та можливостей для роботи онлайн.

 Значний відсоток бібліотекарів, хто мав доступ до Інтернету, з першого дня включилися в активний спротив на  інформаційному фронті. Окрім публікацій на сторінках бібліотек, важливої в умовах воєнного стану інформації, намагалися доносити світові правду про ті жахіття, які чинять російські агресори на українській землі, в українських містах, публікуючи  коментарі та світлини під постами телеграм-каналів, в особистих повідомленнях, в статтях  на бібліотечному сайті.

Таким чином, бібліотекарі надихаються самі та морально підтримують широку аудиторію користувачів у ці трагічні й героїчні для України дні.

28 лютого лист Асоціації українських бібліотекарів дійшов до всього бібліотечного всесвіту: «Окупанти стріляють не лише по військовій інфраструктурі, а й по школах, музеях, бібліотеках, лікарнях, будинках цивільних. У Чернігові знищили міську бібліотеку для дітей. Наші відважні захисники – і мирне населення, в тому числі діти – гинуть. У ці непрості часи українські бібліотекарі стоять разом із народом. Там, де це можливо, бібліотеки продовжують надавати свої послуги користувачам, у тому числі онлайн-сервіси. Бібліотеки працюють у кіберпросторі проти дезінформації. Бібліотеки проводять навчання з невідкладної медичної допомоги. Бібліотеки приймають переселенців, надають їм первинну допомогу».

Більшість  публікацій  на бібліотечних сайтах та сторінках у соціальних мережах  бібліотек  присвячена воєнній тематиці. Ветеранська проза — новий напрям в українській літературі, що активно розвивається. Це правда про війну та можливість поглянути  на своє життя під іншим кутом. Така література є нашою сучасною зброєю, адже в ній історичну хроніку й переживання людини важко підробити.

 В умовах воєнного стану, вітчизняні бібліотеки намагаються бути ближче до кожного користувача. Бібліотечні установи пропонують скористатися широким спектром бібліотечно-інформаційних онлайн послуг, започатковують роботу нових проектів. Бібліотекарі тримають  культурний рубіж –  цікавий, корисний та безмежний світ надбання людства – світ інформації.

Слава Україні! Героям Слава!

Бібліотека пропонує вам, шановні читачі :

Відкриті повнотекстові ресурси з фондів бібліотеки КНУБА які доступні 24/7.

Розділ Рідкісні та цінні видання – це цифрові копії рідкісних та цінних видань з фондів бібліотеки  >> Перейти у розділ >>

Розділ Наукова періодика та тези конференцій містять наукові та науково-технічні збірники та журнали, а також матеріали міжнародних науково-практичних конференцій  >> Перейти у розділ >>

Інституційний репозитарій КНУБА це база наукові публікації вчених КНУБА та автореферати дисертацій  >> Перейти у розділ>>

Розділ Навчально-методичні документи мстить навчальні посібники, конспекти лекцій та навчально-методичні документи КНУБА доступні через електронний каталог  >> Перейти у розділ >>

В розділі Корисні посилання – це тематичні підбірки посилань на повнотекстові віддалені ресурси  >> Переглянути >>

Послуги онлайн

Скориставшись послугою Віртуальна довідка, Ви можете отримати  наступну інформацію

  • про наявність у фондах бібліотеки конкретного видання, законодавчих нормативних актів Міністерств та відомств України;
  • фактографічні, що містять фактичні відомості і дані щодо конкретних фактів, подій, персоналій; (ця послуга є платною)
  • тематичні запити;
  • запити про уточнення бібліографічних даних видання, яке знаходиться у фондах бібліотеки КНУБА;

Детальніше про послугу >>

Довідково-бібліографічні та інформаційні послуги:

  • Пошук інформації по електронних ресурсах та формування бібліографічних списків для курсових, дипломних та наукових робіт; (ця послуга є платною)
  • Перегляд та редагування відібраних документів на предмет відповідності конкретних матеріалів темі замовлення (ця послуга є платною)
  • Підготовка письмової бібліографічної довідки на замовлення: фактографічна, аналітична та бібліографічна довідка. (ця послуга є платною)
  • Редагування бібліографічних списків відповідно до ГОСТу. 1 б. о. (ця послуга є платною)
  • Індексація та методичні консультації з індексування за системами УДК та ББК, визначення авторського знаку на статті до матеріалів наукових конференцій, наукових збірників, дисертацій та дипломних робіт; (ця послуга є платною)
  • Розсилка інформації про нові надходження до внесення їх в електронний каталог бібліотеки

Детальніше про послугу >>

Електронна доставка документів (ЕДД)

Замовте та отримайте на свою електронну адресу цифрову копію статті, фрагменту або розділу видання, які знаходяться у фондах бібліотеки КНУБА.

Також ви можете замовити нормативно-правові та нормативно-технічні матеріали з таких баз:

Нормативно-правова база “Строй-Информ” Електронна бібліотека нормативно-правових документів в галузі будівництва, проектування та архітектури. Детальніше про базу >>

Нормативно-правовою база “Довідник інженера з експлуатації будівель і споруд”. Детальніше про базу >>

Електронна система “Онлайн-консультант інженера з охорони праці”

Детальніше про послугу >>

Е-консультації

Онлайн консультації з таких питань :

  • Робота з Інституційним репозитарієм КНУБА
  • Профілі вчених у наукометричних базах
  • Видання, що індексуються наукометричними базами

Надсилайте лист на адресу libraryscience@knuba.edu.ua , ми відповімо найближчим часом.

З будь-яких інших питань звертайтесь на адресу libraryonline@knuba.edu.ua.

Cлідкуйте за інформацією про вебінари, семінари та конференції з питань науки та наукометрії. Дізнатись про події >>

Також вас можуть зацікавити Правові документи з питань науки та освіти. Переглянути документи >>

Translate »
Follow by Email
YouTube
Instagram
Telegram