НОВИНИ БФ,  НОВИНИ КНУБА,  НОВИНИ ФАКУЛЬТЕТІВ

Доцент, докторант КНУБА Руднєва І.М. про співпрацю з Технічним університетом Нюрнберга імені Георга Саймона Ома, Німеччина

Дуже приємно, що представників КНУБА запрошують співпрацювати з кращими Університетами Європи, адже розвиток та міжнародне співробітництво викладачів має прямий вплив на рівень освіти студентів. До вашої уваги цікава інформація від доцента, докторанта кафедри Будівельних технологій КНУБА, Руднєвої Ірини Миколаївни:

«Із задоволенням поділюсьсвоїм досвідом викладання в Технічному університеті Нюрнберга імені Ома, Німеччина, в зимовому семестрі (1.10.2022 – 14.02.2023).Така співпраця стала можливою в рамках Міжнародної програми Internationales Gastdozenten programm “OHM-Lectureship”.

Як гостьовий лектор, я викладаю навчальну дисципліну «Будівництво будівель» англійською мовою (“Building Construction”) для німецьких студентів бакалаврату на Будівельному факультеті. Це 2 потоки, які складаються близько зі 100 та 60 німецьких студентів. Моє навантаження складає 26 часів лекцій для кожного потоку.

Це нова дисципліна для цього університету, і я була запрошена, як розробник курсу. Курс лекцій включає декілька модулей, які читають різні професори Будівельного факультету, зокрема, декан проф. Ерік Саймон, екс декан проф. Томас Фрейманн та проф. Торстен Ванцек.

Курс складається з тем, які охоплюють повний життєвий цикл будівлі, від ідеї та концепції, аналізу різних проектних рішень, планування, будівництва до експлуатаціїй реконструкції. Щоб студенти вже на початку навчання розуміли, які є стадії інвестиційного процесу та сторони будівельного проекту, а також,що кожен з них має отримати у результаті будівництва. Які цілі ставити та як їх досягати, з отриманням максимального ефекту. Як підходити до складання технічного завдання та розуміти різні критерії вибору типу будівельних компонентів будівлі. Які бувають ризики, причини затримок та збільшення собівартості у процесі будівництва. Безумовно, для всього вищенаведеного важливо знати типи конструктивних систем та матеріалів, а також розуміти їх властивості та поведінку в результаті навантажень та впливів, розбиратися в європейських стандартах, енергозберігаючих технологіях, BIM та LEAN-технологіях,розуміти основні принципи сталого розвиткутощо. Все це й викладається на протязі одного семестру.

Приємно, що маючи широкий досвід викладання в сфері будівництва, проведення досліджень у своїй галузі, практичний досвід керівництва проектами будівництвата реконструкції, я маю можливість донести корисну, як теоретичну, так і практичну, інформацію до німецьких студентів під час своїх лекцій.

Трохи про Університет, коріння якого сягає 1823 року. Університет названий на честь всесвітньо відомого фізика Георга Сімона Ома, який був в ньому ректором та професором фізики та математики. Нюрнберзький технічний університет є одним із найбільших університетів Німеччини, в якому навчається понад 13 000 студентів, та є другим за величиною Вищим Технічним Закладом в Баварії. Він є одним із найактивніших у дослідженнях та фінансованих серед усіх баварських університетів, а також є важливим двигуном інновацій для столичного регіону Нюрнберга та підтримує відмінні контакти з економікою. Завдяки партнерським відносинам зі 160 університетами по всьому світу, університет також є глобальним гравцем.

Широкий та орієнтований на практику спектр курсів присвячений технічним, економічним, соціальним та дизайнерським завданням нашого часу та відкриває перед випускниками чудові кар’єрні перспективи. Дванадцять факультетів пропонують акредитовані програми бакалаврату та магістратури, які доповнюються сертифікаційними програмами, моделями подвійного навчання та програмами неповного робочого дня для професіоналів. Відзначу, що крім факультетів, успішні дослідження проводяться в центрах компетенцій, інститутах та міждисциплінарних дослідницьких платформах, таких як Energy Campus та Нюрнберзький технологічний кампус (NCT).

Хочу сказати щире “дякую” екс декану будівельного факультету професору Фрейманну за запрошення, організацію, підтримку та увагу до всіх моїх ідей!

Дякую також новому декану будівельного факультету професору Саймону та професору Ванцеку, які завжди на зв’язку та намагаються допомогти з усіма питаннями.

Попереду екзамени та плідна співпраця, тому бажаю всім нам успіхів!

Рухаємось далі разом до реалізації всіх науково-дослідницьких та педагогічних планів! Переможемо!»

Доцент, докторант кафедри Будівельних технологій КНУБА Руднєва І.М.

З деканом Будівельного факультету проф. Еріком Саймоном та екс деканом проф. Томасом Фрейманном
З деканом проф. Еріком Саймоном, проф. Невал Байкан (Турція), проф.Олександр Вайделенером та з провідним спеціалістом Демет Антак’яли
бібліотека та один з корпусів Технічного університета Нюрнберга імені Ома
бібліотека Технічного університета Нюрнберга імені Ома