Новини,  НОВИНИ КНУБА

Виставка доцента кафедри ОААП КНУБА Андрія  Вишинського

15 вересня 2023 року у приміщенні пам’ятки архітектури України XVII-XVIII ст., авторства архітектора Івана Григоровича – Барського – “Кам’яниця Київського війта” на вул. Костянтинівській 6/8  відкрилася  виставка живопису доцента кафедри Основ архітектури та архітектурного проєктування КНУБА, члена-кореспондента Української Академії Архітектури, керівника творчої архітектурної майстерні “ВіВ” Андрія Вишинського, яка має назву “Мій Київ”.

На виставці представлені акварелі та роботи олією різних років, в тому числі і сучасні твори архітектора-художника. Реалістичне зображення  пам’яток архітектури Києва, пейзажів та натюрмортів, інтер’єрів занурюють глядачів у світ гармонії та творчої майстерності автора – поціновувача історичної та сакральної архітектури міста, його яскравої художньої атмосфери.

Професор кафедри ОААП КНУБА Павло Безродний ще у 2012 році назвав творчість Андрія Вишинського “архітектурно-історичною сюїтою”. І дійсно це є так, адже архітектора-художника надихають всі чотири пори року, через різнобарв’я  яких він передає  життя міста, як музику …

На відкритті виставки були присутні численні гості, серед яких – колеги по роботі, друзі та родина.

Професор Олег Слепцов, завідувач кафедри ОААП КНУБА, підкреслив незгасаючий талант митця, як в архітектурі, так і художній творчості, зростаючу майстерність і варіативність технік у постійних художніх експериментах, і побажав творчих пошуків та натхнення завтрашнім днем!

Професор кафедри ОААП КНУБА Юрій Серьогін  щиро позаздрив авторові, який у щільному робочому графіку викладача і керівника творчої архітектурної майстерні знаходить вільний час на художнє відтворення рідного Києва, і побажав встигнути зробити все, що задумано!

Доцент кафедри ОААП КНУБА Валерій Богданов побажав своєму давньому другові й колезі по роботі натхнення, здоров’я та подальших творчих виставок. Доцентка кафедри ОААП КНУБА  Наталія Меженіна відзначила, що крім великого таланту, автор є великим мотиватором для інших, адже після перегляду його робіт тягне до творчості… І побажала наснаги, нових тем, нових картин та нових виставок в усьому світі!

Доцентка кафедри ОААП КНУБА Тетяна Ладан подарувала митцю, як лицарю творчих справ, пензлик-шпагу із м’яким  кінцем, адже попри всі життєві обставини він залишається вірним мистецтву та стоїть на захисті історичного міста – показує нам його художню красу, неповторність та мальовничість… 

Після презентації та огляду виставки авторові також був подарований вірш-експромт:

“Шановний, Андрію!

Тримай свою мрію, щастя в долонях, натхнення та вдачу…

Від кожного твору така йде віддача,

Що в кожній порі – сонце палає, квітне природа, гарна погода…

Неси щастя всім, в пензлях і фарбах, у барвах життя, добра й майбуття!..”

Дійсно, твори Андрія Вишинського  надихають на творчість, спонукають до збереження архітектурної спадщини та закликають замислитися над дбайливою взаємодією архітектури старого міста із сучасною…

Виставка працює з ср-пт 11:00-15:00, сб-нд 11:00-17:00,  Київ, вул. Костянтинівська, 6/8.

Тетяна Ладан,  доцентка кафедри ОААП

Фото Валерій Богданов, Тетяна Ладан

Follow by Email
YouTube
Instagram
Telegram