Технологія BIM для відновлення міських територій України. Регенерація житлового масиву Нові Будинки в місті Харкові

Технологія BIM для відновлення міських територій України. Регенерація житлового масиву Нові Будинки в місті Харкові (Ukraine)

КНУБА, Архітектурний факультет, кафедра Інформаційних технологій в архітектурі публічна онлайн-презентація курсової роботи академічної групи Арх-57 – “Технологія BIM для відновлення міських територій України. Регенерація житлового масиву Нові Будинки в місті Харкові” (Ukraine)

“Технологія BIM для відновлення міських територій України. Регенерація житлового масиву Нові Будинки в місті Харкові”

 

“Технологія BIM для відновлення міських територій України. Регенерація житлового масиву Нові Будинки в місті Харкові”

9 червня 2023 року в КНУБА відбулась публічна онлайн-презентація курсової роботи академічної групи Арх-57 — “Технологія BIM для відновлення міських територій України. Регенерація житлового масиву Нові Будинки в місті Харкові”, виконана в рамках дисципліни “Будівельно-інформаційне проєктування — технологія ВІМ”, викладачі — доцент кафедри інформаційних технологій в архітектурі, доцент, кандидат архітектури Олексій Вікторович Левченко та старший викладач кафедри інформаційних технологій в архітектурі, кандидат архітектури Надія Володимирівна Антоненко.

Основним доповідачем презентації був студент групи Арх-57 Олексій Балабан

Команда проєктуКоманда проєкту

Балабан Олексій Миколайович – BIM-MANAGER + BIM ARCHITECTS.
Кисіль Дмитро Віталійович – BIM-MODEL EXPERT, BIM-COORDINATOR, MORPHOLOGY + PROGRAM + BIM ARCHITECTS.
Томіленко Марія Андріївна – LEAD DESIGNER + BIM ARCHITECTS.
Коляденко Діна Володимирівна – RESEARCHER, BIM-COORDINATOR, MOBILITY + BIM ARCHITECTS.
Чемер Маргарита Юріївна – BIM-COORDINATOR, PUBLIC SPACES/GREENERY + BIM ARCHITECTS.
Ворона Артем Михайлович – BIM ARCHITECTS.
Денисенко Владислав Віталійович – BIM ARCHITECTS.
Москаленко Мія Віталіївна – BIM ARCHITECTS.
Пімченко Ярослав Віталійович – BIM ARCHITECTS.
Савченко Андрій Андрійович – BIM ARCHITECTS.
Соловей Денис Олегович – BIM ARCHITECTS.
Тарасюк Анастасія Денисівна – BIM ARCHITECTS.

Метою даної курсової роботи є отримання навичок та досвіду командної роботи на засадах ВІМ-технології.

Розподіл ділянки на 12 зон та узгодження структури моделі

Узгоджене проєктне рішення команди з 12 зон, кожний студент розробляв свою ділянку та узгоджував з сусідніми ділянками

 

Перед студентами було поставлено наступну ціль — запропонувати своє проєктне бачення можливого сценарію регенерації житлового масиву Нові Будинки за умови формування в ньому мікрогромад. Ця робота включала в себе: переосмислення морфології житлового масиву, його програмне функціональне наповнення, просторову структури, транспортну системи; формування оновленої системи публічних просторів та зеленого каркасу; планування нового міського субцентру; посилення міської опорності та забезпечення безпеки житлового масиву перед глобальними загрозами, в першу чергу перед воєнними та терористичними викликами.

Ціллю навчальної роботи даної курсової роботи була реалізація структурованої колективної роботи над таким складним багатошаровим проєктом у спільному проєктному просторі. Робота передбачала дослідницько-аналітичну та проєктну роботу.

Під час виконання роботи студенти мали: розробити систему управління проєктом, операційний план з календарним графіком, який би включав стадійність роботи; розробити свою ієрархію проєктних ролей, вбачаючи, що ми були обмежені в людському ресурсі; розробити процедури робочих процесів; запустити та реалізувати робочий процес згідно з операційним планом; розробити та впровадити свої стандарти проєктування на кожній стадії розробки проєкту, задля отримання подібних проєктних результатів; налагодити систему виявлення та ліквідації колізій загальної моделі; отримати навички спільної роботи в BIMPLUS.

Додатково, навчальні задачі охоплювали розширення знаннєвого поля студентів, направлені на розширення знань в питаннях урбаністики, урбан-дизайну, просторовому плануванні. Студентам сформували уявлення про міську сталість та міську опорність, про особливості формування житлових масивів радянського часу, ознайомились з європейським досвідом регенерації таких територій.

Для дослідницької та проєктної роботи були обрана територія декількох мікрорайонів житлового масиву Нові Будинки в Харкові, обмежену проспектом Героїв Харкова, Льва Ландау, Петра Григоренка, вулицею Танкопії. Сам житловий масив почав забудовуватися в 1957 р. Він розташований в східній частині міста на сільськогосподарських землях площею близько 700 гектарів, які свого часу вважалися далекою околицею міста й використовувалися Харківською селекційною станцією для наукової роботи, якою керував український селекціонер академік В. Я. Юр’єв. Забудова проєктувалася інститутом «Харківпроект» і склалася в двох зонах: першочергова зона «А» і, освоєна пізніше, зона «Б», на південь від вулиці Танкопія. Для проєктної роботи було запропоновано взяти одні із перших мікрорайонів, наближені до основних магістралей, станцій метро та громадських будівель.

Ділянка для проєктування має прямокутну форму, забудована переважно типовими п’ятиповерховими будинками, непогано адаптувалась після 1991 року, до війни мала розвинене функціональне наповнення, багатоступінчату систему озеленення, зручні зв’язки із центром міста та іншими районами. На даний час територія не має значних руйнувань від ракетних обстрілів. Завдяки своїй морфологічній простоті, лаконічності та прямою логікою проєктних рішень ділянка підходила під студентські творчі експерименти.

Як результат своєї роботи студенти продемонстрували проміжкові проєктні розробки низької деталізації (LOD100-200) та фінальну модель (LOD300), яка містить проєктування та моделювання транспортної системи, розробку публічних просторів, системи озеленення, оновлену морфологію будівель та функціональне наповнення ділянки.

На публічній онлайн-презентації були присутні представники інших закладів вищої освіти (ЗВО), громадських організацій, архітектурно-проєктних бюро та вендорів спеціалізованого програмного забезпечення для ВІМ-проєктування. Вони були зацікавлені результатами студентської роботи, задавали уточнюючі запитання. Були запропоновані ідеї щодо поглиблення роботи в  ВІМ-середовищі, залучення додаткових інструментів, наприклад, автоматичних перевірок колізій та включення завдань з відкритими геоданими. Крім того, викладачі інших університетів озвучили бажання щодо розробки навчальних міжвишівських міждисциплінарних проєктів в наступному році.

Колеги залишили схвальні відгуки та поділилися цінною інформацією, запрошуємо всіх до співпраці та до перегляду запису захисту та дискусії!

 

 Дякуємо за Ваші відгуки!
Ви можете більше дізнатися про наш ВІМ – проєкт, переглянувши запис зустрічі!


Матеріал підготовлено:
Кандидат архітектури, доцент кафедри Інформаційних Технологій в Архітектурі, КНУБА – Олексій Левченко
Кандидат архітектури, старший викладач кафедри Інформаційних Технологій в Архітектурі, КНУБА – Надія Антоненко
Студенти групи АРХ-57, кафедри Інформаційних Технологій в Архітектурі, КНУБА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Follow by Email
YouTube
Instagram
Telegram
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux