Відкрита лекція з студентами першого курсу архітектурного факультету та стейкхолдерами Allbau Software GmbH (UKRAINE) Юрій СМИРНОВ

КНУБА, Архітектурний факультет, кафедра Інформаційних технологій в архітектурі та партнери Allbau Software GmbH (UKRAINE) провели відкриту лекцію для студентів першого курсу

Відкрита лекція зі студентами першого курсу архітектурного факультету КНУБА проходила в online форматі та стейкхолдерами від Allbau Software GmbH (UKRAINE), Юрій Смирнов.

27 лютого 2024 року відбулася відкрита лекція для студентів архітектурного факультету та партнера Allbau Software GmbH (UKRAINE), в особі директора Українського офісу компанії Юрія Смирнова. Метою лекції було ознайомити студентів з: Поняттям ВІМ (Building Information Modeling);
Перевагами використання ВІМ в архітектурі та будівництві; Сучасними інформаційними технологіями, що використовуються в ВІМ; Практичними прикладами застосування ВІМ.

Окремо зазначено про досвід та впровадження ВІМ в Україні, як підтримка партнерів з Allbau Software GmbH дозволила студентам та викладачам КНУБА осягнути проблематику переходу на сучасні інформаційні технології, стати учасниками та долучитися до міжнародної спільноти Allplan Campus!

Студенти дізналися про впровадження ВІМ в Україні, громадську спілку Ukrainian BIM community, Закон щодо впровадження ВІМ- технологій у будівництві та досвід країн ЄС з залучення ВІМ- додатків та організації ВІМ- процесу.

Про компанію та розробки для організації ВІМ в AEC від Nemetschek Group.

Про структуру проєктної діяльності та розділи документації формування креслень з ВІМ- моделі.

Про проєкти спільно з фахівцями будівельної галузі та моделювання за рівнями деталізації від LOD100 до LOD400, що дозволяє врахувати кошторис на 90% всіх обсягів робіт та матеріалів.

Про особливості проєктування за принципом Design to Costs за ВІМ шаблоном

Про технологію та організацію будівництва засобами ВІМ для формування кошторису виконання будівельних робіт з залученням механізмів та обладнання

Окремо було приділено увагу командній роботі в Open ВІМ, наскільки є необхідним середовище спільних даних (ССД), актуалізація проєкту під час роботи та перевірка проєкту на колізії та інші похибки. Як налагодити роботу та залучати хмару BIMPLUS для командної роботи над проєктом?

Студенти взяли участь в обговоренні питань вивчення актуальних додатків для проєктування та можливостей стажування в компаніях України та країн ЄС, якщо отримати сертифікат на знання ALLPLAN за угодою співробітництва від 21.06.2021 року (Київський національний університет будівництва і архітектури та Allbau Software GmbH (Allplan a Nemetschek COMPANY) стали партнерами впровадження BIM в Українському освітньому просторі).

КНУБА та Allbau Software GmbH

Докладніше про навчання та отримання сертифіката за програмою освітніх ініціатив ALLBAU-Campus в КНУБА.

ALLBAU-CAMPUS

Лекція викликала значний інтерес у студентів. Вони мали можливість отримати знання про сучасні тенденції розвитку інформаційних технологій в архітектурі та будівництві, а також про практичне застосування ВІМ, пан Юрій Смирнов запропонував долучитися до навчальних програм, пройти тестування на отримання сертифіката.

Куратор Allbau Software GmbH (ALLPLAN GmbH) vs KNUBA:
Кандидат архітектури, доцент кафедри Інформаційних Технологій в Архітектурі, КНУБА – Левченко О.В. (levchenko.ov@knuba.edu.ua)

Матеріал підготовлено:
Директор Allbau Software GmbH, авторизований партнер Nemetschek Group (ALLPLAN GmbH) – Смирнов Ю.О.