Новини кафедри

26.04.2024 року о 17.00 год. у виставковій залі Спілки художників України Центрального будинку художників за адресую м. Київ, вул. Січових Стрільців 1-5 відбулося відкриття виставки «Колір мандрів» подружжя викладача кафедри образотворчого мистецтва і архітектурної графіки Тетяни Красної та Олександра Ольхова. На виставці представлені роботи останніх років. Підтримати та привітати творче подружжя прийшли друзі, колеги, знайомі та шанувальники живопису.
Експозицію можна відвідати до 12 травня.

З привітаннями виступили Ігор Волощук- заснупник голови Ради директорів НСХУ (нац. спілка худож. України), мистецтвознавець;
Микола Кутняхов- голова Київської організації СХ України;
Олена Боримська- мистецтвознавець, куратор виставки, завідуюча виставковим відділом Національний музей “Київська картинна галерея “;
Анатолій Зорко- заслужений художник України, доцент кафедри живопису Академії мистецтв України.
Тетяна Іванівна учасниця Всеукраїнських та Міжнародних виставок та пленерів. Працює в техніці олійного живопису, акварелі, змішаних техніках. Роботи знаходяться в Національному художній музеї України, Міністерстві Культури і Мистецтв України, Київській картинній галереї, Київ, Україна, Запорізькому художньому музеї, Муніципальній галереї, Олкуш, Польща, Галереї «Grеenwave» Усі, Китай, тощо.
Творчість талановитого художника Олександра Ольхова добре відома в Україні та за її межами. З мальовничою творчістю художника знайомі широкі кола фахівців та тих, хто цікавиться мистецтвом. Адже вкрай напружене творче життя, неабияке обдарування, висока мальовнича майстерність та професійна культура визначили його певне місце у сучасному мистецькому просторі України.

6-7.04.2024 р. у рамках тижня дизайну в Україні, Архітектурний факультет КНУБА взяв участь у Всеукраїнській виставці дизайну у Мистецькому арсеналі. В експозицію увійшли роботи студентів і викладачів кафедр архітектурного факультету.

Шановні викладачі та студенти архітектурного факультету! У рамках тижня Дизайну та інновацій буде проходити виставка робіт архітектурного факультету КНУБА у «Мистецькому Арсеналі». Всі викладачі та студенти запрошуються на відкриття – у суботу, 6 квітня о 10.00.

4.04.2024 р. у головній залі на першому поверсі будівлі Інституту архітектури та містобудування Лодзького технічного університету (Ал. Politechniki 6, 93-590Łódź) було відкрито виставку під назвою «І світло в темряві світить, і темрява його не огорнула», що є частиною мистецько-наукового проєкту з відбудови та пристосування зруйнованих в Україні промислових об’єктів, а також мистецького вираження в часи військового конфлікту. Світлини є результатом співпраці проф. Юлія Івашко (Київський національний університет будівництва і архітектури) та прес-секретаря Сергія Бєлінського. Технічний університет Лодзі.

2.03.2024 р. для вступників, які бажають навчатись на Архітектурному факультеті, викладачі Кафедри образотворчого мистецтва і архітектурної графіки КНУБА провели майстер-класи з метою підготовки до вступу на спеціальності за розділами творчого конкурсу: рисунок, композиція, живопис, графіка-креслення.

23.03.2024 у КНУБА був День відкритих дверей та проведено пробні вступні творчі іспити

16.02.2024 р. на платформі Міжнародного будівельного форуму відбувся круглий стіл за тематикою проблем сучасної архітектурної освіти. Від КНУБА в якості спікерів взяли участь декан архітектурного факультету, професор Кащенко Олександр Володимирович та старший викладач кафедри архітектурного проєктування цивільних будівель і споруд Черкашин Антон Олександрович.

1.02.2024 р. відбулася профорієнтаційна екскурсія архітектурним факультетом, на якій були присутні майбутні вступники та їх батьки. Декан архітектурного факультету Олександр Володимирович Кащенко та вчена секретарка кафедри образотворчого мистецтва та архітектурної графіки Оксана Анатолівна Кравчук під час зустрічі дали змістовні та мотивуючі відповіді на запитання абітурієнтів та батьків про правила вступу в цьому році, про міжнародну співпрацю та можливості навчання за кордоном, ознайомили з програмою навчання студентів на всіх рівнях вищої освіти, продемонстрували зразки студентських проєктів, побували у навчальних аудиторіях.

19 січня 2024 р. колектив Київського національного університету будівництва і архітектури, депутат Київради Юрій Тихонович та благодійний фонд «Український вектор» передали автомобіль швидкої допомоги  Центральному медичному госпіталю Збройних сил України. На майдані біля входу в КНУБА забралися керівники університету, декани факультетів, викладачі та співробітники університету. На зустрічі ректор КНУБА Петро Куліков підкреслив, що від швидко наданої медичної  допомоги на війні залежить життя наших захисників. В університеті сподіваються, що завдяки цій машині військові лікарі зможуть врятувати життя багатьох наших молодих хлопців і дівчат, які сьогодні боронять Україну!  

Машину приймали заступник начальника госпіталю з логістики підполковник Юрій Шевчук та начальник автомобільної служби госпіталю капітан Руслан Лисиця.

Ми бажаємо всім воїнам швидкого одужання! Повертайтеся живими і здоровими! Слава Україні! Героям слава!

«Зимова школа 3-Д проєктування та будівництва» продовжує цикл професійних лекцій. 17.01 до нас завітав Кайгородцев Юрій «Owner and co-founder PLITOS 3D eco panels and inLab architects» Тема лекції «Знайди своє». Зустріч організувала Довженко Валерія, асистент Кафедри образотворчого мистецтва і архітектурної графіки.

В рамках «Зимової школи з 3-Д проєктування та будівництва» в КНУБА Hub відбулася зустріч з Pr Dr Zoubeir LAFHAJ з Centrale Lille Institut France та обмін досвідом у сфері 3-Д архітектури і матеріалів для друку! Зустріч організувала Довженко Валерія, асистент Кафедри образотворчого мистецтва і архітектурної графіки.

У виданні “Свобода”, який видає Український Народний Союз в США було вміщено (стор.9) рецензію на книгу про війну в Україні, написану викладачами КНУБА професорами Юлією Івашко і Денисом Михайловським, який зараз служить в ЗСУ, у співпраці з начальником прес-служби 28 бригади імені Лицарів Зимового походу Сергієм Белінським. Ця книга завершує двотомник і є продовженням першої частини – “І світло в темряві світить”.

1.12.2023 р. Студенти всіх курсів архітектурного факультету в рамах Меморандуму про співпрацю між КНУБА і 28 ОМБР імені Лицарів Зимового Походу за власною ініціативою зібрали 70 турнікетів, які врятують 70 життів поранених під Бахмутом і ліки.
Воїни 28 бригади Сергій Тахмазов і Сергій Белінський передали безпосередньо на передову.

29 листопада 2023 р. в Київському національному академічному театрі оперети України відбувся благодійний аукціон у рамках проєкту «Об’єднані заради перемоги» для допомоги тяжкопораненим бійцям ЗСУ, які перебувають у медичних закладах та проходять реабілітацію.

До благодійного проєкту долучилася відома художниця Тетяна Красна, яка спільно із нашим захисником Олександром Дідур написали живописну роботу «Калина» (полотно, акрил, формат – 60х80 см).

Після закритого благодійного «Концерту при свічках»  відбувся благодійний аукціон та лотерея, де були представлені картини, що намалювали захисники спільно з художниками, а також ексклюзивні лоти, виготовлені бійцями власноруч.

Всі отримані кошти пішли на реабілітацію військових, які працювали над картинами.

У рамках “Тижня пам’яті в КНУБА” 20 листопада 2023 року в ЦКД (фойє 2 поверху) відбулося відкриття виставки “Геноцид українського народу – Голодомор 1932-33 років – 90-ті роковини пам’яті…”. Як вже було вказано, ця виставка приурочена до 90-річчя страшної трагедії українського народу, історичного злочину проти українців, скоєного режимом сталінської політики. Її автор – художник НСХ України, доцент кафедри Образотворчого мистецтва і архітектурної графіки, викладач КНУБА Анатолій Сотніченко.
Під час заходу виступили декан архітектурного факультету, професор Олександр Кащенко, проректор з навчально-методичної роботи Андрій Шпаков та безпосередньо творець цієї імпрези. Вони підкреслили важливість вивчення правдивої історії України, оскільки, як казав М. Рильський: “хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього”.

КАФЕДРА ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА І АРХІТЕКТУРНОЇ ГРАФІКИ – ТВОРЧИЙ КОНКУРС ДЛЯ АБІТУРІЄНТІВ ПЕРШОГО БАКАЛАВРСЬКОГО РІВНЯ СПЕЦІАЛЬНОСТІ 023 “Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація” галузі знань 02 “Культура і мистецтво”.

  • ТЕМА конкурсного завдання: Мій сніданок. Натюрморт з натури.
  • УЧАСНИКИ: абітурієнти архітектурного факультету КНУБА, що хочуть навчатися на художника інтер’єра, а також багато чого вміти у різних сферах образотворчого мистецтва.
  • УМОВИ виконання завдання: на форматі аркуша А3 (або полотно 30х40 см) у техніці: акварельний, акриловий, олійний живопис, або гуаш.
  • ЗМІСТ завдання: скласти натюрморт з посуду та фруктів, овочів тощо. Намалювати цей натюрморт з натури. Створіть одну або декілька робіт, кожна робота візьме участь у конкурсі окремо.
  • ГАСЛО: Майстерність досягається досвідом!

Роботи надсилайте  до  15.03.2024р. на електронну адресу : tsybochkina.v.a@knuba.edu.ua

У листі вказати ПІБ автора, населений пункт, місце навчання.

Результати конкурсу будуть оприлюднені на сайті КНУБА, на сторінці кафедри Образотворчого мистецтва і архітектурної графіки КНУБА

Умови, теми, результати, роботи учасників творчих  конкурсів попередніх років можна переглянути за посиланням: ТВОРЧІ КОНКУРСИ

Ярослав Ткаченко (2004) "Рожеве", 80х70, полотно, олія, Київ, 2023

Талановитий студент архітектурного факультету, спеціальності 023 Ярослав Ткаченко групи ОМ 32 активно бере участь у важливих мистецьких заходах.

Найближчим часом – з 15 по 31 грудня 2023 року – його робота “Рожеве” експонуватиметься у виставкових залах НСХУ, де проходитиме Всеукраїнська художня Різдвяна виставка. Відкриття о 15 годині.

Запрошуємо студентів і викладачів відвідати виставку та підтримати Ярослава!

Також нещодавно Ткаченко Ярослав брав участь у виставці в національному заповіднику “Софія Київська”

Ярослав Ткаченко (2004) "Собор", 70х70 см, полотно, акрил, 2023
Ярослав Ткаченко (2004) "Андріївська церква", 40х30 см, картон, акрил, 2023
Запрошення на Софійський пленер - 2023
Учасники Софійського пленеру - 2023
Ярослав Ткаченко на підсумковій виставці Софійського пленеру - 2023

З 14 – 23 листопада 2023 року в музеї «Духовні скарби України» (Київ, вул. Десятинна, 12) Тетяна Красна взяла участь у виставці-аукціоні “Маю честь!” – благодійному проєкті, який організовано з метою підтримки 23 окремого стрілецького батальйону Збройних Сил України, який виконує завдання в зоні бойових дій.

Усі кошти спрямовані для забезпечення потреб 23 окремого стрілецького батальйону на придбання дронів-камікадзе, засобів спостереження й корегування вогню.

З 03 – 15 жовтня 2023 року в м. Вількасі (Польща) відбувся ІІ Міжнародний живописний пленер «Mazurskie Inspiracje. Niegocin 2023». У рамках цього пленеру Красна Тетяна, яка була запрошена як учасниця, створила авторські мистецькі твори. Роботи були представлені у звітній міжнародній виставці.

27.10.2023

23 жовтня 2023 року студенти та викладачі кафедри образотворчого мистецтва і архітектурної графіки архітектурного факультету КНУБА мали неоціненну можливість особисто познайомитись з одним із найвідоміших скульпторів сучасності, геніальним майстром, академіком НАМ України, народним художником України, всім знаним як автор монументів на Майдані Незалежності (Україна-Оранта, Засновники Києва, Архангел Михаїл тощо) – Анатолієм Кущем на персональній виставці «Портрети» у Великій залі Національної академії мистецтв України

Зі вступним словом до студентів зверталась кураторка виставки – завідувач відділу візуальних практик Інституту проблем сучасного мистецтва НАМ України, заслужений діяч мистецтв України, кандидат мистецтвознавства Олеся Авраменко. Привітав митця декан архітектурного факультету, доктор технічних наук, професор Кащенко Олександр Володимирович. Він наголосив студентам, що ця зустріч-момент не залишить нікого байдужим і в кожного матиме відгук у серці. 

Під час привітань та обговорення експонованих творів Анатолій Васильович ділився зі студентами особливостями кожної роботи та історіями з життя, що пов’язані з деякими портретами, різними за характером: і етюдними, і камерними, більш узагальненими та композиційними.

Відповідаючи на питання студентів, майстер наголошував, що справжній професіонал, перш за все, має орієнтуватися на результат, на те, яку ідею нестиме, чим зможе зачепити глядача та викликати емоції, тобто думати не про те, як виконати задачу, а про що це має бути. Також він звертав увагу, що це все можливе, тільки за умови отримання мистецької академічної бази. Анатолій Васильович спонукав досліджувати та розширювати кругозір, постійно навчатись, виконуючи заплановану роботу якісно, а головне одразу. Чоловік закликав творити з любові і «жити в чистову» з розумінням того, що завтра може не бути. Наприкінці виставки, Анатолій Кущ поставив аудиторії доволі філософське запитання “Якщо зараз через секунду стає минулим, то що кожен з нас залишить по собі?»

Студенти були надзвичайно раді такому спілкуванню, адже з виставки вони йшли сповнені натхнення, мотивації творити, з багажем корисної інформації за плечима.

Новини кафедри ОМіАГ

Зустріч з А. Кущем

Зустріч з А. Кущем

16.08. 2023

КНУБА
Архітектурний факультет
кафедра образотворчого мистецтва і архітектурної графіки

З глибоким сумом сповіщаємо про передчасну смерть щирої та доброї людини, талановитого викладача, скульптора РЯБЧУКА ВІКТОРА ІВАНОВИЧА, ветерана кафедри образотворчого мистецтва і архітектурної графіки.
Архітектурний факультет, студенти та викладачі висловлюють щире співчуття рідним і близьким Рябчука Віктора Івановича.
Віктор Іванович залишив про себе добру пам’ять тисяч архітекторів, дизайнерів і художників.
Будемо пам’ятати!

Деканат
кафедра образотворчого мистецтва і архітектурної графіки

01.05.2023

У Київському міському онкологічному центрі під кирівництвом доцента кафедри образотворчого мистецтва і архітектурної графіки Шевченко Лідії Іванівни  відкрито постійно діючу виставку художніх робіт студентів архітектурного факультету КНУБА. Роботи виконано студентами 4 курсу спеціальності 023 у техніці батік.

4 листопада 2023 року в Київському національному університеті будівництва і архітектури відбувся традиційний захід – «День відкритих дверей», який відвідали близько 200 осіб з різних куточків України.
 
КНУБА – це провідний заклад вищої освіти з підготовки висококваліфікованих фахівців у галузі «Будівництва і архітектури», вдало поєднує навчальні й наукові традиції та надбання із сучасними та інноваційними технологіями, має понад 100 акредитованих освітніх програм, статус національного, тому 80 % наших студентів навчаються за кошти бюджету України, проекти випускників і викладачів КНУБА реалізовані не лише в Україні, а й по всій планеті.
 
Відвідувачі заходу мали можливість поспілкуватися з деканами та представниками факультетів, які надали корисну та змістовну інформацію про спеціальності та особливості навчання на факультетах. Під час заходу для потенційних вступників викладачами Архітектурного факультету був проведений пробний майстер-клас за розділами творчого конкурсу: рисунок, композиція, живопис, графіка-креслення.
Follow by Email
YouTube
Instagram
Telegram