НОВИНИ АРХ

ФІНАЛ ІІ ЕТАПУ КОНКУРСУ КИЇВСЬКОЇ МАЛОЇ АКАДЕМІЇ НАУК

09 лютого 2023 року у Київському національному університеті будівництва і архітектури в деканаті Архітектурного факультету відбувся щорічний фінал ІІ етапу конкурсу Київської Малої Академії Наук із захистами науково-дослідних робіт учнів 8-11 класів – членів МАН технічного відділу секції «Архітектура та дизайн». Захист робіт проходив у дистанційному форматі на платформі ZOOM.

Голова журі – професор, доктор технічних наук, декан архітектурного факультету Кащенко Олександр Володимирович

Склад журі:

• професор, доктор архітектури, завідувач кафедри інформаційних технологій Товбич Валерій Васильович;
  • професор, доктор архітектури, завідувач кафедри дизайну архітектурного середовища Тімохін Віктор Олександрович;
  • професор, доктор архітектури, завідувач кафедри ландшафтної та туристично-рекреаційної архітектури Яценко Віктор Олександрович;
  • кандидат архітектури, доцент кафедри інформаційних технологій Кузьміна Ганна Володимирівна

Секретар журі – кандидат архітектури, доцент кафедри теорії архітектури, керівник секції «Архітектура та дизайн» Київскої Малої Академії Наук Гомон Ольга Олександрівна.

Журі заслухало наукові доповіді учнів Академії за темами:

1. Прийоми екологізації інтер’єрів. Природний та штучний мікроклімат – учениця 11 класу гімназії № 191 ім. П. Г. Тичини з поглибленим вивченням іноземних мов Ярешко Ольга. Науковий керівник: Гомон Ольга Олександрівна, кандидат архітектури доцент кафедри теорії архітектури КНУБА.
  2. Інклюзивне середовище сучасної житлової забудови в місті Києві – учениця 11 класу гімназії “Академія” Вифатнюк Анастасія. Науковий керівник: Зінов’єва Олена Сергіївна, кандидат архітектури, доцент кафедри дизайну архітектурного середовища КНУБА. Педагогічний керівник: Шикота Тетяна Василівна, вчитель – методист гімназії «Академія».
  3. Архітектура еко-хмарочосів. Реальність та футурологічні концепції – учень 10 класу спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 125 з поглибленим вивченням англійської мови Лужанський Богдан. Науковий курівник: Гомон Ольга Олександрівна, кандидат архітектури, доцент кафедри теорії архітектури КНУБА.
  4. Комплексне відновлення архітектури післявоєнних міст – учениця 8 класу школи I-III ступенів № 9 Волохова Дарьяна. Педагогічний керівник: Жук Ірина Анатоліївна, школа I-III ступенів № 9 Оболонського району м. Києва, вчитель фізики.

Науково-дослідні роботи оцінювались за наступними критеріями:

• дослідницький характер та актуальність теми дослідження;
  • доцільність методів дослідження, відповідність результатів завданню, критичний аналіз проблеми і її вирішення;
  • ступінь самостійності і особистий внесок автора в дослідження;
  • презентаційні навички, культура мовлення, вільне володіння матеріалом, вичерпність, змістовність та наукова коректність відповідей;
  • відповідність оформлення презентації вимогам.

Журі відзначило актуальність тематики та сучасні наукові напрями в наукових дослідженнях, що пов’язані з архітектурно-екологічним проектуванням з використанням поновлювальних джерел енергії, а також тематику повоєнного розвитку Києва та України.

Матеріал підготовлений доц. Гомон О.О.