Новини,  НОВИНИ КНУБА

Фундатори і видатні педагоги КБІ, КІБІ, КНУБА

До 100-річчя від  дня народження Євстіфєєва Михайла Федоровича (1923-2010)

Продовжуємо цикл публікацій до ювілеїв видатних діячів науки, педагогів, які поєднали своє життя та діяльність з нашим університетом. Сьогодні ми згадаємо дослідника, науковця, педагога, архітектора, професора Михайла Федоровича Євстіфєєва. Навчався він у професора Степана Митрофановича Колотова (1880-1965) в Київському інженерно-будівельному інституті, який закінчив в 1953 році. Одразу ж почав працювати асистентом, потім старшим викладачем (з 1959 року), доцентом (з 1961 року).

У 1959 році Михайло Федорович захистив кандидатську дисертацію, а в 1978 році йому було присвоєно звання професора. Відтоді він працював  професором  кафедри нарисної геометрії, інженерної та машинної графіки.

З 1979 по 1990 роки очолював кафедру рисунку та живопису архітектурного факультету КІБІ.

А також працював деканом: факультету містобудування (1959-1962), загальнотехнічного факультету (1962-1964), архітектурного факультету (1964-1978).

Автор багатьох наукових праць, посібників, методичних розробок з основної теми дослідження — рисунку, архітектури та будівництва. У колі його наукових інтересів — питання розвитку та вдосконалення теорії побудови перспективних зображень,  розширення способів реконструкції перспектив, він розглядав способи вирішення метричних і позиційних задач в перспективах, систематизованих практичних прийомів побудови архітектурних перспектив при різному положенні картинної плоскості та точки зору.

За своє життя встиг підготувати 17 кандидатів наук. Він – автор 90 наукових та науково-методичних праць, серед яких монографія «Побудова архітектурних форм в перспективі».

За свої досягнення в галузі науки був відзначений 19 урядовими нагородами.

Матеріал підготовано за матеріалами довідника 2005 «Професори КНУБА»

Олена Решетняк,  директор музею КНУБА