Новини,  НОВИНИ КНУБА

КНУБА 94 роки!

Цієї весни, коли вирішується доля України, коли кожен намагається зробити свій внесок у перемогу над жорстоким і підступним агресором, дуже важливо думати про майбутнє своєї Батьківщини, про відродження її міст і сіл, про відновлення цивільної інфраструктури, про те, як зробити Україну  ще більш квітучою і щасливою. Саме цій меті присвячує свою роботу Київський національний університет будівництва і архітектури. 17 квітня наш університет святкує 94-ту річницю з дня заснування.

Київський будівельний інститут був утворений постановами Вищої ради народного господарства СРСР № 1240 від 14 квітня 1930 року та №1321 від 3 травня 1930 року на базі будівельного факультету КПІ та архітектурного факультету Київського художнього  інституту. З моменту заснування до 1933 року ще не було створено окремих факультетів, а існували спеціалізації: металеві конструкції, залізобетонні конструкції, виробництво будівельних робіт, цивільне будівництво, промислове будівництво, водопостачання та каналізація, опалення і вентиляція, містобудування. В 1933-1938 роках було проведено ще декілька реорганізацій, після чого структура мала у своєму складі: Будівельний факультет (спеціальність промислове та цивільне будівництво) та Архітектурний факультет (спеціальність архітектура будівель). В перший рік  існуванні в інституті навчалось 860 студентів. Нині в університеті навчається десять з половиною тисяч студентів.  Працюють сім факультетів. Тут готують фахівців з понад 50-ти спеціальностей. Базові принципи і традиції КНУБА залишаються незмінними.

У Київському національному університеті будівництва і архітектури готують фахівців найвищого ґатунку,  які затребувані на ринку праці та мають достатньо знань і компетенцій для реалізації в улюбленій професії, а також для втілення найсміливіших ідей на благо України. В КНУБА вчать будувати майбутнє!  

90% наших випускників працюють за фахом. Переважна більшість студентів  – суміщають навчання і роботу. Студенти й викладачі КНУБА вже долучилися  до програм  відродження України. Спеціалісти  від університету першими  почали роботи з аналізу зруйнованих російськими бомбами будівель. Зокрема, в смт Бородянка.  Нині студенти університету розробляють проекти відбудови зруйнованих міст і селищ України.  Високу оцінку отримали проекти з відновлення села Мощун, відбудови готелю «Україна» в Чернігові, окремих шкіл, будинків культури, приватних осель.  В одному з корпусів університету розмістився тимчасово переміщений  Маріупольський державний університет.

За 94 роки роботи наш університет  став осередком, де народжуються  передові ідеї, де вирощується   національна інтелігенція, де панує волелюбний дух і боротьба українського народу за здобутки своїх попередників. За роки свого існування університет підготував  близько 80 тисяч фахівців не тільки для України, а й для 116 країн світу.
Серед випускників Університет 6 Героїв України, понад 70 лауреатів Державних премій України  та заслужених діячів і працівників України.

Нині університет продовжує жити повнокровним життям. Викладачі постійно підвищують свій професіоналізм, створюють у студентському середовищі  відповідний  психологічний настрій, несуть нове мислення, яке дає можливість не лише об’єктивно оцінювати наше минуле й пізнавати сьогодення,  а й орієнтуватися на майбутнє.

Культ знань, висока ерудиція, загальна культура, прагнення творити та працювати на користь  незалежної України – таким є сьогоднішній день 94-річного Київського  національного університету будівництва і архітектури. Бажаємо успіхів і в наступні роки!

Інформаційний центр

Follow by Email
YouTube
Instagram
Telegram