НОВИНИ КНУБА

Мальовнича Качанівка – скарб України

У рамках проведення пізнавально-екскурсійних турів мальовничими містами України 27 квітня для студентів та викладачів архітектурного факультету відбулась екскурсійно-робоча поїздка до  Національного історико-культурного заповідника «Качанівка» (Чернігівська область).

Екскурсію та зустріч проводив професор, відомий громадський та політичний діяч, ініціатор акції «7 чудес України» Микола Томенко. Нашу групу в с. Качанівка тепло зустрів генеральний директор комплексу Володимир Буренко, побажав нашій делегації цікавої подорожі, неймовірних вражень та емоцій від екскурсії, а також приємної прогулянки мальовничими куточками садибно-паркового комплексу.

Про створення заповідника, історію заснування «Качанівки», екскурсію Качанівським палацом провела для нашої групи  екскурсовод  Валентина Фабриченко. Слухаючи про Качанівський парк, площа якого 560 га, ми дізнались що він є одним із найбільших пейзажних парків в Україні та Європі, який виник на основі природного лісу і нараховує понад 50 порід дерев і 30 видів чагарників. Заповідник був створений у 1981 році, в основу його входить палацовий ансамбль та парк дворянської садиби, заснований в 1770-х роках. Власниками садиби були: граф П. Рум’янцев-Задунайський, поміщик на прізвище Почека, Г. Тарновський, наприкінці XIX століття – магнат Харитоненко. Дізнались, що часто  гостювали й творили в  Качанівсьому замку видатні діячі культури, серед яких — Т. Шевченко, М. Костомаров, М. Глінка, М. Гоголь, М. Щепкін, І. Рєпін, М. Максимович та інші. Неймовірні враження отримали від подорожі по Качанівському замку, який  має надзвичайну історичну та архітектурну цінність завдяки збереженим інтер’єрам: камінам, дзеркалам, кахельним печам.

Пішохідна прогулянка мальовничим парком, павільйонами, алеями,  парковими містками та скульптурам, які є пам’ятниками архітектури, подарувала незрівнянні емоції насолоди єднання з природою, її красою та силою, залишаючи приємні моменти та спогади.

Адміністрація заповідника дуже тепло та по домашньому затишно прийняла нашу групу, наприкінці заходу організувала смачний і гарячий обід для усіх присутніх. Хочеться поділитися приємними, а найголовніше – продуктивними моментами цієї зустрічі: це – продовження співпраці з колективом заповідника та проходженням практики студентами-архітекторами в заповіднику “Качанівка”. Колектив архітектурного факультету висловив вдячність за гостинність, теплий прийом директору заповідника Володимиру Буренко та подарував картину.

Хочеться висловити  слова вдячності за допомогу в організації та проведені такого масштабного заходу  Ректору Петру Кулікову, першому проректору Денису Чернишеву, проректорам Андрію Шпакову та Олександру Хоменко, декану архітектурного факультету Олександру Кащенко,  директору студентської їдальні Жанні Мирончук, водію Івану Кіщаку, адміністрації Національного історико-культурного заповідника «Качанівка», професору відомому громадському та політичному діячу Миколі Томенко за підтримку та можливість організовувати та проводити такі важливі, цікаві та пізнавальні заходи для наших студентів, можливість відвідувати цікаві екскурсії та організовувати студентське життя різноманітним, цікавим та активним.

Оксана Бєлозьорова

Завідувачка відділу

з організації виховної роботи

Translate »
Follow by Email
YouTube
Instagram
Telegram