Новини,  НОВИНИ КНУБА

Меморандум про співробітництво між Міністерством культури та інформаційної політики України та Київським національним університетом будівництва і архітектури

За ініціативи Міністерства культури та інформаційної політики України та кафедри геоінформатики і фотограмметрії факультету геоінформаційних систем та управління територіями Київського національного університету будівництва і архітектури, а також за сприянням Українського міжнародного інституту відновлення 19 лютого 2024 р. було підписано Меморандум про співробітництво між Міністерством культури та інформаційної політики України і Київським національним університетом будівництва і архітектури.

З цієї нагоди в стінах КНУБА відбувся науково-практичний семінар «Разом  для збереження культурної спадщини»: https://www.youtube.com/
watch?v=6x8fXUoz1YQ&t=1714s
.

З вітальним словом виступив ректор КНУБА, доктор економічних наук, професор Петро Куліков, який зазначив, що даний Меморандум дозволить разом працювати над збереженням пам’яток в Україні і ми маємо більш дбайливо ставитися до того, що збереглось від наших предків. Петро Мусійович додав, що вищезазначений документ сприятиме координації заходів між МКІП та Університетом щодо обміну знаннями та досвідом у галузях національної інфраструктури геопросторових даних, геоінформатики, фотограмметрії, геодезії, картографії, землеустрою і кадастру, містобудування і архітектури з метою виявлення, дослідження, обліку, охорони та збереження об’єктів культурної спадщини.

Т.в.о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв підкреслив, що для України наразі важливо вирішити питання цифровізації об’єктів культурної спадщини та є велика потреба у фахівцях з геоінформатики, фотограмметрії, геодезії та кадастру, щоб забезпечити якісний облік нерухомих пам’яток та їх цифрові копії для зберігання та подальшого відновлення.

Голова Комітету Верховної Ради з питань організації державної влади та місцевого самоврядування Олена Шуляк під час свого виступу наголосила, що громадам також необхідно приділяти увагу питанням, які пов’язані зі збереженням культурної спадщини громади та держави, бо «без цього у нас не буде майбутнього».

До колег доєдналась Наталія Козловська, заступник Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України та додала вагоме зауваження щодо необхідності вдосконалення законодавства України  в частині управління об’єктами культурної спадщини.

«Це – перші кроки, які ми реалізовуватимемо для того, щоб запобігти руйнуванню культурної спадщини», — сказав Віталій Молочко, Президент Українського міжнародного інституту відновлення.

Голова бюро ЮНЕСКО в Україні К’яра Децці Бардескі оголосила усім присутнім, що окрім проведення невідкладних протиаварійних робіт, ЮНЕСКО фокусується на історичних місцях, наприклад, як у Чернігові та Одесі, щоб забезпечити перший етап підготовки планів збереження цих міст. «Ми також вдаємося до 3D сканування історичних будівель. Лише спільними зусиллями на всіх рівнях – від місцевого до міжнародного – можна рухатися в напрямку відновлення України», – підкреслила вона.

На семінарі також виступила декан факультету ГІСУТ, кандидат технічних наук, доцент Олена Нестеренко, подякувавши за залучення випускників та співробітників кафедр факультету ГІСУТ до науково-дослідних, виробничих та методичних робіт у сфері геоінформатики, фотограмметрії, геодезії, картографії, землеустрою та кадастру і охорони культурної спадщини.

Зі спільною доповіддю про геоінформаційне моделювання нерухомих об’єктів культурної спадщини та нові можливості співпраці для студентів усіх рівнів навчання виступили завідувач кафедри геоінформатики і фотограмметрії  КНУБА, доктор технічних наук, професор Юрій Карпінський та аспірант кафедри геоінформатики і фотограмметрії КНУБА Данило Кінь.

Олена Нестеренко, декан факультету ГІСУТ,

Данило Кінь, аспірант кафедри ГІФ