НОВИНИ АРХ

НА КАФЕДРІ АРХІТЕКТУРНОГО ПРОЄКТУВАННЯ ЦИВІЛЬНИХ БУДІВЕЛЬ І СПОРУД ВИДАНАМОНОГРАФІЯ «ВІДБУДОВА ЖИТЛА В УКРАЇНІ».     АВТОРИ ЄЖОВ С.В., ЕЙНЕ І.А., ДИВАК В.І.

Монографія «Відбудова житла в Україні» підготовлена відповідно до тематики наукових досліджень кафедри  архітектурного проєктування цивільних будівель і споруд Київського національного університету будівництва і архітектури.
     Покращення умов побуту і життя людей нерозривно пов’язано підвищенням якості будівництва житлових будинків. Значною мірою це повинно здійснюватися на основі системного проектування, подальшої індустріалізації будівництва, раціонального використання природних ресурсів, будівельних матеріалів, енергії  та інше.
       Науково-технічний прогрес та пов’язані з цим питання вдосконалення індустріалізації будівництва, використання нових ефективних матеріалів та інше пропонують нові способи та підходи до проблеми організації прогресивних типів житлових будинків і комплексів.
        Для того, щоб поліпшити будівництво цих об’єктів в майбутньому необхідно усунути практику застосовування проектів із застарілими архітектурно-планувальними, технологічними та конструктивними рішеннями і перейти до проектування будинків на основі нових архітектурно-конструктивних систем.
       У книзі показана розвиток масових типів житлових будинків, сформованих на основі архітектурно-конструктивних систем, і представлені нові перспективні рішення індустріального житлового будівництва для малих і середніх міст України.
       Системні методи організації масового житла – блок-елементний та інші дозволяють проектувати архітекторам житлові структури у великопанельному і збірно-монолітному варіантах, а їх об’єднання для різних регіональних умов може дати найбільший соціально-економічний ефект при використанні комбінованих систем будівництва житлових будинків.
       Запропоновані пропозиції по формуванню масового житла  значною мірою вплине на вирішення реальних задач, які ставляться в нових соціально-економічних умовах і відповідають побутовим і духовним потребам громадян України.
       Монографія «Відбудова житла в Україні» нагороджена Дипломом лауреата 3 премії конкурсу «Краще видання року» ГО «Національної Академії наук вищої освіти України» 04 грудня 2023 року за працю у номінації «Монографії».