КОНФЕРЕНЦІЇ,  Минулі конференції,  Новини,  НОВИНИ КНУБА

Національна інфраструктура геопросторових даних охоплює нові горизонти

За ініціативи Кафедри геоінформатики і фотограмметрії, факультету ГІСУТ, протягом 1-2 листопада в Київському національному університеті будівництва і архітектури було проведено Всеукраїнський форум «Сучасні виклики у сфері охорони культурної спадщини в умовах розвитку НІГД». Форум відбувся за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики, Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру України та Громадської спілки «Українське товариство геодезії і картографії».

З вітальними словами до учасників форуму  виступили:

• Петро Куліков, ректор КНУБА, д-р. екон. наук, професор;
  • Ростислав Карандєєв, т.в.о. Міністра культури та інформаційної політики;
  • Андрій Галайда, директор Департаменту розвитку НІГД Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру;
  • Олександр Ковальчук, проректор  з наукової роботи та інноваційного розвитку КНУБА, кандидат техн. наук, доцент.

Метою Форуму є обговорення та окреслення шляхів розв’язання питань у сфері охорони культурної спадщини, а саме: організації роботи з геопросторовими даними, інформаційної взаємодії національного геопорталу національної інфраструктури геопросторових даних (НІГД) та електронної інформаційно-комунікаційної системи обліку нерухомих об’єктів культурної спадщини України «Державний реєстр нерухомих пам’яток України»; геодезичне забезпечення робіт по цифровізації об’єктів культурної спадщини; розроблення науково-проектної документації у сфері охорони культурної спадщини та  узгодження її з містобудівною документацією та ін…

У роботі Форуму за два дні взяло участь понад 500 учасників, включаючи викладачів кафедри геоінформатики і фотограмметрії. Ознайомитись із програмою Форуму можна за посиланням: https://drive.google.com/file/d/1Cq9aq-dMjbyli0jm-rE0-R-fXdgn8Km-/view?usp=drive_link.

За результатами Форуму окреслено основні напрями роботи та питання, які потребують вирішення.

За можливість працювати і проводити такі заходи безмежно вдячні Збройним Силам України! Слава Україні!

Декан ф-ту ГІСУТ       Олена Нестеренко