Наука сьогодні

В КНУБА ВІДКРИТО НОВУ ЛАБОРАТОРІЮ

4 квітня 2024 року на Будівельно-технологічному факультеті відкрили нову лабораторію порошкових лакофарбових матеріалів. Вартість оснащення лабораторії кілька мільйонів гривень. Це перша подібна лабораторія на теренах українських вишів, яка сприятиме розвитку науки і підготовки спеціалістів з напрямку порошкових лакофарбових матеріалів.

Спонсором відкриття лабораторії стало українське ТОВ  «Лаковер». Це товариство –  лідер з виробництва порошкових фарб в Україні.  Виробництво таких фарб екологічно чистіше за традиційні рідкі фарби. До того ж, довготривалість порошкового фарбування більша за традиційне. Це новинка на українському ринку. Порошкові фарби взагалі з’явилися лише в шістдесятих роках минулого століття. До цього часу ми закуповували сировину за кордоном. Тепер майже 50% ринку забезпечуємо своїми матеріалами.  Українськими технологами розроблено близько 500 різних кольорів – це плюс для економіки країни. Головний технолог підприємства Олесь Ластівка – докторант і викладач Київського національного університету будівництва і архітектури. Нині на підприємстві «Лаковер» працюють дев’ять випускників університету.  Вийшла монографія «Порошкові лакофарбові матеріали для захисту будівельних виробів та конструкцій». Це перша подібна книжка на українських теренах. 

 

https://www.knuba.edu.ua/u-knuba-vidkryto-novu-laboratoriyu/

Перемога в 1 турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за спеціальністю “Хімічні технології та інженерія” (кафедра ТБКВ)

У жовтні 2023 року здобули перемогу у 1 турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за спеціальністю “Хімічні технології та інженерія – студент Іван Остапович та його науковий керівник, доцент кафедри ТБКВ Олександр Константиновський.

 

Follow by Email
YouTube
Instagram
Telegram