![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2024/04/img_7736-1140x760.jpg)
У КНУБА відкрито нову лабораторію
4 квітня в КНУБА на Будівельно-технологічному факультеті відкрили нову лабораторію порошкових лакофарбових матеріалів. Вартість оснащення лабораторії – кілька мільйонів гривень. Додамо: це перша подібна лабораторія на теренах українських вишів, яка сприятиме розвитку науки і підготовки спеціалістів з напрямку порошкових лакофарбових матеріалів.
Спонсором відкриття лабораторії стало українське ТОВ «Лаковер». Це товариство – лідер з виробництва порошкових фарб в Україні. Виробництво таких фарб екологічно чистіше за традиційні рідкі фарби. До того ж довготривалість порошкового фарбування більша за традиційну. Це новинка на українському ринку. Порошкові фарби взагалі з’явилися лише в шістдесятих роках минулого століття. До цього часу ми закуповували сировину за кордоном. Тепер майже 50% ринку забезпечуємо своїми матеріалами. Українськими технологами розроблено близько 500 різних кольорів – це плюс для економіки країни. А ще плюс для випускників будівельно-технологічного факультету КНУБА. До речі, головний технолог підприємства Олесь Ластівка – докторант і викладач Київського національного університету будівництва і архітектури. Нині на підприємстві «Лаковер» працюють дев’ять випускників університету. Вийшла монографія «Порошкові лакофарбові матеріали для захисту будівельних виробів та конструкцій». Це перша подібна книжка на українських теренах. Тож студенти Будівельно-технологічного факультету КНУБА матимуть можливість вчитися на сучасному обладнанні сучасним технологіям. Додамо, охочі можуть проходити влітку практику на цьому підприємстві й писати дипломні роботи на реальних виробничих матеріалах.
Інформаційний центр
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2024/04/img_7682-1024x683.jpg)
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2024/04/img_7684-1024x683.jpg)
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2024/04/img_7694-1024x683.jpg)
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2024/04/img_7699-1024x683.jpg)
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2024/04/img_7706-1024x683.jpg)
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2024/04/img_7714-1024x683.jpg)
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2024/04/img_7721-1024x683.jpg)
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2024/04/img_7731-1024x683.jpg)
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2024/04/img_7742-683x1024.jpg)
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2024/04/img_7747-683x1024.jpg)
Вам також може сподобатись
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2023/10/online.jpg)
«Фізичне виховання і психологія спорту». Відкрита зустріч з експертами
23 Жовтня, 2023![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2023/04/dsc3041-nef-500x380.jpg)
Майстер-клас із надання першої домедичної допомоги
10 Квітня, 2023![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2023/04/studentka-btf-tyshhenko-dasha_2-500x380.jpg)