Новини,  НОВИНИ КНУБА

У КНУБА відкрито нову лабораторію

4 квітня в КНУБА на Будівельно-технологічному факультеті відкрили нову лабораторію порошкових лакофарбових матеріалів. Вартість оснащення лабораторії – кілька мільйонів гривень. Додамо: це перша подібна лабораторія на теренах українських вишів, яка сприятиме розвитку науки і підготовки спеціалістів з напрямку порошкових лакофарбових матеріалів.

Спонсором відкриття лабораторії стало українське ТОВ  «Лаковер». Це товариство –  лідер  з виробництва порошкових фарб в Україні.  Виробництво таких фарб екологічно чистіше за традиційні рідкі фарби. До того ж довготривалість порошкового фарбування більша за традиційну. Це новинка на українському ринку. Порошкові фарби взагалі з’явилися лише в шістдесятих роках минулого століття. До цього часу ми закуповували сировину за кордоном. Тепер майже 50% ринку забезпечуємо своїми матеріалами.  Українськими технологами розроблено близько 500 різних кольорів – це плюс для економіки країни. А ще плюс для випускників будівельно-технологічного факультету КНУБА. До речі, головний технолог підприємства Олесь Ластівка – докторант і викладач Київського національного університету будівництва і архітектури. Нині на підприємстві «Лаковер» працюють дев’ять випускників  університету.  Вийшла монографія «Порошкові лакофарбові матеріали для захисту будівельних виробів та конструкцій». Це перша подібна книжка на українських теренах. Тож студенти Будівельно-технологічного факультету КНУБА матимуть можливість вчитися на сучасному обладнанні сучасним технологіям. Додамо, охочі можуть проходити влітку практику на цьому підприємстві й писати дипломні роботи на реальних виробничих матеріалах.

Інформаційний центр