Новини,  НОВИНИ КНУБА

Пам’ятаємо подвиг кожного

Запроваджуючи День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939−1945 років 8 травня, Україна прагнула доєднатися до європейської традиції. У 1939–1945 роках два тоталітарні режими вчинили на українській землі численні злочини проти людяності, внаслідок чого всі народи, що жили в межах території сучасної України, зазнали величезних втрат.

Не обійшла та війна стороною і наш навчальний заклад. Багато студентів, викладачів, співробітників пішли добровольцями на фронт, дехто з них загинув, не доживши до дня Перемоги. Київський інженерно-будівельний інститут в роки окупації функціонував далеко в тилу, але не всі співробітники змогли виїхати. Ті, що залишились, вели підпільну діяльність, ризикуючи життям наближали перемогу.

Перший пам’ятний знак загиблим співробітникам та студентам нашого вишу був встановлений у дворі інституту. А в 1985 році до 40-ї річниці Перемоги за ініціативою колективу КІБІ був споруджений пам’ятник, до якого щороку ми маємо можливість покласти квіти пам’яті та вдячності… 

Олена Решетняк, директор Музею КНУБА

Follow by Email
YouTube
Instagram
Telegram