![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2023/05/dsc4365-nef.jpg)
Пам’ятаємо заради майбутнього!
Цього року Україна 8 травня відзначає День пам’яті та примирення та вшановує пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом, та всіх жертв Другої світової війни 1939-1945 років.
Для студентів Київського університету будівництва і архітектури 8 травня 2023 року були організовані екскурсійно-пізнавальні заходи, які пройшли на території Лютізького плацдарму Національному музеї–заповіднику «Битва за Київ у 1943 році».
Завітавши на початку заходу в музей «Битва за Київ у 1943 році» – це один із провідних культурно-освітніх та науково дослідних закладів в Україні, присвячених дослідженню історії Другої світової війни. Нас гостинно та тепло зустріли працівники закладу, екскурсовод Людмила Смоловик, провела надзвичайно цікаву та захоплюючу екскурсію залами музею. Мали змогу побувати у святковій залі, у який наразі можна ознайомитись з виставкою сучасного мистецтва, центральній залі, в який розташована головна експозиція музею діорама «Битва за Київ. Лютізький плацдарм», що розповідає про форсування Дніпра і створення Лютізького плацдарму та відображає подвиги й тяжкі втрати під час бою. Зала “Київська наступальна операція” познайомила з головними експозиціями «Битва за Київ. 1943 рік», в який представлені унікальні експонати, серед яких зброя, фронтові листи та особисті речі героїв.
Унікальним та значущим в музейному фонді музею – зала «Рік війни», це проєкт, присвячений героїчній боротьбі українського народу проти російського агресора. На виставці представлені зразки озброєння окупантів, артефакти російсько-української війни, форма та озброєння ЗСУ, а також прапори різних підрозділів з підписами військовослужбовців, які боронять нашу державу.
На території музею-заповідника наша група продовжила захід вже територією зеленої зони та побувала біля пам’ятників: музей визволення Києва та пам’ятного знаку Невідомому Солдату, відвідала виставку бойової техніки просто неба. Біля монумента «Символ Миру», який був збудований у 2012 році, вшанували хвилиною мовчання подвиги та героїзм загиблих українських воїнів і поклали квіти до пам’ятного знаку.
Хочеться висловити слова вдячності за допомогу в організації та проведенні заходу Ректору Петру Кулікову, першому проректору Денису Чернишеву, проректору Олександру Хоменко, профкому співробітників Анатолію Ваколюку, кафедрі політичних наук, заступникам деканів з виховної роботи.
Вічна памʼять усім загиблим у Другій світовій війні, слава кожному і кожній, хто бився проти нацизму та переміг! Слава всім нашим героям різних часів, яким ми однаково завдячуємо нашим життям!». Пам’ятаємо заради майбутнього!
Оксана Бєлозьорова
Завідувачка відділу
з організації виховної роботи
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2023/05/dsc4372-nef.jpg)
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2023/05/dsc4594-nef.jpg)
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2023/05/dsc4374-nef.jpg)
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2023/05/dsc4380-nef.jpg)
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2023/05/dsc4394-nef.jpg)
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2023/05/dsc4417-nef.jpg)
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2023/05/dsc4436-nef.jpg)
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2023/05/dsc4479-nef.jpg)
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2023/05/dsc4483-nef.jpg)
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2023/05/dsc4491-nef-1.jpg)
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2023/05/dsc4553-nef1.jpg)
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2023/05/dsc4524-nef.jpg)
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2023/05/dsc4528-nef.jpg)
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2023/05/dsc4567-nef.jpg)
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2023/05/dsc4517-nef-1.jpg)
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2023/05/dsc4503-nef.jpg)
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2023/05/dsc4516-nef.jpg)
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2023/05/dsc4556-nef.jpg)
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2023/05/dsc4566-nef.jpg)
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2023/05/dsc4579-nef.jpg)
Вам також може сподобатись
![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2023/04/orff0t0-500x380.jpg)
IХ Міжнародна студентська Олімпіада «Шляхи та механізм захисту інформаційного простору Україна від шкідливих інформаційно-психологічних впливів»
18 Квітня, 2023![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2022/09/photo_2022-08-19_10-12-18-225x300-1.jpg)
Кафедра АПЦБС КНУБА ОГОЛУШУЄ КОНКУРС ТВОРЧИХ РОБІТ для абітурієнтів архітектурного факультету
3 Лютого, 2023![](https://www.knuba.edu.ua/wp-content/uploads/2023/11/blog-sajt-2-knuba-500x380.png)