НОВИНИ КНУБА

Пам’ятаємо заради майбутнього!

Цього року Україна 8 травня відзначає День пам’яті та примирення та  вшановує пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом, та всіх жертв Другої світової війни 1939-1945 років.

Для студентів Київського університету будівництва і архітектури 8 травня 2023 року були організовані екскурсійно-пізнавальні заходи, які пройшли на території Лютізького плацдарму Національному музеї–заповіднику «Битва за Київ у 1943 році».

Завітавши на початку заходу в музей «Битва за Київ у 1943 році» – це один із провідних культурно-освітніх та науково дослідних закладів в Україні, присвячених дослідженню історії Другої світової війни. Нас гостинно та тепло зустріли працівники закладу, екскурсовод Людмила Смоловик, провела надзвичайно цікаву та захоплюючу екскурсію залами музею. Мали змогу побувати у святковій залі, у який наразі можна ознайомитись з виставкою сучасного мистецтва, центральній залі, в який розташована головна експозиція музею діорама «Битва за Київ. Лютізький плацдарм», що розповідає про форсування Дніпра і створення Лютізького плацдарму та відображає подвиги й тяжкі втрати під час бою. Зала “Київська наступальна операція” познайомила з головними експозиціями «Битва за Київ. 1943 рік», в який представлені унікальні експонати, серед яких зброя, фронтові листи та особисті речі героїв.

Унікальним та значущим в музейному фонді музею – зала «Рік війни», це  проєкт, присвячений героїчній боротьбі українського народу проти російського агресора. На виставці представлені зразки озброєння окупантів, артефакти російсько-української війни, форма та озброєння ЗСУ, а також прапори різних підрозділів з підписами військовослужбовців, які боронять нашу державу.

На території музею-заповідника наша група продовжила захід вже територією зеленої зони та побувала біля пам’ятників: музей визволення Києва та пам’ятного знаку Невідомому Солдату, відвідала виставку бойової техніки  просто неба. Біля монумента «Символ Миру», який був збудований у 2012 році, вшанували хвилиною мовчання подвиги та героїзм загиблих українських воїнів і поклали квіти до пам’ятного знаку.

Хочеться висловити слова вдячності за допомогу в організації та проведенні заходу Ректору Петру Кулікову, першому проректору Денису Чернишеву, проректору  Олександру Хоменко, профкому співробітників Анатолію Ваколюку, кафедрі політичних наук, заступникам деканів з виховної роботи.

Вічна памʼять усім загиблим у Другій світовій війні, слава кожному і кожній, хто бився проти нацизму та переміг! Слава всім нашим героям різних часів, яким ми однаково завдячуємо нашим життям!». Пам’ятаємо заради майбутнього!

Оксана Бєлозьорова

Завідувачка відділу

з організації виховної роботи

Follow by Email
YouTube
Instagram
Telegram