Новини,  НОВИНИ КНУБА

Підготовка фахівців з військової архітектури та будівництва в КНУБА

7 березня в університеті відбулась нарада, присвячена проблемі підготовки в КНУБА фахівців з військової архітектури та будівництва. В нараді взяли участь ректор Петро Куліков, завідувач кафедри архітектурних конструкцій, координатор проекту Віталій Плоский, представники Кабінету міністрів України, Мінветеранів, Міністерства оборони, МВС, Адміністрації державної прикордонної служби, Національної гвардії України, ДСНС, СБУ, фахівці з військового будівництва полковники Сергій Михальченко та Олег Регіда.

Розглянуто питання організації та формату діяльності Центру військового та спеціального будівництва, зміст освітньо-професійних програм «Архітектура об’єктів та територій спеціального та оборонного призначення» та «Будівництво та експлуатація об’єктів спеціального та оборонного призначення», обговорено потреби установ-роботодавців у відповідних фахівцях.

У рішенні наради відзначено наступне:

1. Визнати необхідність створення при КНУБА Освітньо-наукового центру військового та спеціального будівництва як національного центру підготовки фахівців у галузі військової архітектури та будівництва. Для фахового забезпечення проекту доцільно організувати профільну кафедру та розробити відповідні освітньо-професійні програми.

2. Відзначити перспективну необхідність вертикально-інтегрованої підготовки фахівців (кваліфікований робітник – молодший бакалавр – бакалавр – магістр), для чого в КНУБА є організаційні та кадрові можливості.

3. Визнати підготовку за новостворюваними освітньо-професійними програмами «Архітектура об’єктів та територій спеціального та оборонного призначення» та «Будівництво та експлуатація об’єктів спеціального та оборонного призначення» такими, що сприяють підвищенню рівня обороноздатності України.

4. Наголосити на соціальній значущості відкриття підготовки вказаних фахівців як засобу організації системи соціальної адаптації ветеранів війни та форми альтернативної служби.

5. Висловити зацікавленість у необхідності налагодження оперативної взаємодії між КНУБА та профільними підрозділами учасників наради у кадровому забезпеченні та цільовій підготовці фахівців.

6.  Відзначити доцільність формування державного замовлення за вказаними спеціальностями.

Віталій Плоский, координатор проекту