Новини,  НОВИНИ ГІСУТ,  НОВИНИ КНУБА

ПРАКТИЧНИЙ ДОСВІД – ДОПОМОГА У НАВЧАННІ

Сьогодні застосування дронів набуває масового характеру БПЛА. Майже не залишилось сфер життя де не застосовуються БПЛА, особливо інтенсивно вони використовуються для вирішення інженерних задач фахівцями спеціальності Геодезія та землеустрій. Студенти факультету в процесі навчання мають можливість опанувати алгоритми використання БПЛА для поставлених задач. Для забезпечення такого навчання, завдяки співпраці з компанією DroneUA, факультет ГІСУТ отримав симулятори польотів БПЛА та пульти керування до них. Фахівці компанії DroneUA, Гліб Лісовий та Сергій Андрущенко, провели цікаву та корисну лекцію для студентів факультету ГІСУТ. Представники компанії показали БПЛА, який використовується в роботі компанії та розповіли про його можливості використання в різних галузях.

Особливу увагу було приділено особливостям застосування дронів в різних польових умовах. Студенти побачили наочні приклади виконавчих знімань автомобільних доріг, гірських трас, кар’єрів та багато інших видів робіт, де використовувалися БПЛА. Вони також дізналися про основи побудови 3D об’єктів з пари знімків та про прив’язку результатів знімання до потрібної системи координат. Була продемонстрована робота симулятора польотів, з яким студенти будуть працювати надалі.

Одним з найбільш цікавих та актуальних аспектів лекції стала розповідь про застосування RTK модулів під час використання БПЛА знімання.

За словами представників DroneUA, використання дронів стає все більш популярним в різних галузях, оскільки вони можуть здійснювати знімки важкодоступних місць, де використання іншого обладнання є неможливим. Крім того, використання дронів значно зменшує витрати на виконання робіт, порівняно з використанням традиційних методів.

Час у спілкуванні промайнув дуже швидко, були цікаві практичні кейси, питання від студентів.

Дякуємо всім присутнім! До наступних зустрічей!