НОВИНИ ГІСУТ,  Новини кафедри ГІФ,  НОВИНИ КНУБА

Представники органів державної влади та освітяни обговорять співпрацю для розвитку Національної інфраструктури геопросторових даних

Представники органів державної влади та освітяни обговорять співпрацю для розвитку Національної інфраструктури геопросторових даних

25 травня представники органів державної влади та вищих навчальних закладів зберуться на обговоренні шляхів розвитку Національної інфраструктури геопросторових даних та засобів підготовки фахівців, необхідних для цього. Окрім того, їм представлять новий навчальний курс та навчальний посібник – «Основи створення інтероперабельних даних для розвитку Національної інфраструктури геопросторових даних». Оперативна підготовка фахівців, задіяних у розбудові Національної інфраструктури геопросторових даних, має вагоме значення для розвитку усіх галузей економіки та життєзабезпечення країни – від оборонної сфери та агровиробництва – до культури і туризму.

Розвиток Національної інфраструктури геопросторових даних (НІГД)  – одне із фундаментальних завдань, яке необхідно виконати для економічної інтеграції у ЄС. Для цього усі геопросторові дані країни мають відповідати сучасним вимогам якості. Держателями цих даних є різні органи державної влади. Першим крок для зміни підходів до створення геопросторових даних – навчання фахівців. З цією метою за ініціативи Програми USAID з аграрного та сільського розвитку (АГРО) та Міністерства аграрної політики та продовольства України розробили навчальний курс «Основи створення інтероперабельних геопросторових даних для розвитку НІГД». Його вже успішно пройшли 338 фахівців з різних міністерств та організацій.

Під час заходу представники органів державної влади розкажуть про проблемні питання, з яким зіштовхуються їх організації в питаннях розбудови Національної інфраструктури геопросторових даних, поділяться своїми досягненнями на цьому шляху, набутими за результатами отриманих під час навчання знань та навичок, а також очікуваннями від подальшої освітянської підтримки. У свою чергу представники університетів представлять своє бачення майбутньої співпраці та форм підготовки студентів та підвищення кваліфікації діючих фахівців. Окрім того, під час заходу презентують навчальний курс та навчальний посібник «Основи створення інтероперабельних даних для розвитку Національної інфраструктури геопросторових даних», створені викладацьким колективом Київського національного університету будівництва та архітектури за підтримки Програми USAID АГРО.

Спікерами заходу стануть:

  • Денис Башлик, заступник міністра аграрної політики та продовольства України, заступник Голови Ради з НІГД
  • Сергій Кубах, керівник напряму земельної реформи Програми USAID АГРО
  • Дмитро Макаренко, заступник Голови Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру
  • Василь Петрик, начальник відділу містобудівної документації Міністерства культури та інформаційної політики України
  • Віктор Мельниченко, генеральний директор ВО Укрдержліспроект
  • Наталя Василенко, директор департаменту розвитку туризму Державного агентства з розвитку туризму України
  • Юрій Карпінський, Керівник групи викладачів навчального курсу «Основи створення інтероперабельних геопросторових даних для розвитку Національної інфраструктури геопросторових даних», завідувач кафедри геоінформатики та фотограмметрії КНУБА, доктор технічних наук, професор
  • Людмила Даценко, географ-картограф, завідувач кафедри геодезії та картографії КНУ ім. Тараса Шевченка, професор, доктор географічних наук
  • Тарас Євсюков, доктор економічних наук, професор, декан факультету землевпорядкування НУБіП України
  • Ольга Петраковська, доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри землеустрою і кадастру КНУБА, голова підкомісії 193 “Геодезія та землеустрій” науково-методичної комісії МОН, галузь знань “Архітектура та будівництво”

 Результатом заходу стане створення спільної стратегії підготовки фахівців, необхідних для розбудови Національної інфраструктури геопросторових даних та економічного поступу держави.

Захід пройде онлайн  на платформі Zoom. Початок о 15:00.

Участь у заході – за попередньою реєстрацією https://us02web.zoom.us/meeting/register/tZUrcO6grDgqGNHj-G1UkjjC8hnWeciYjojQ

Довідка.

Сполучені Штати Америки, діючи через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), започаткували Ініціативу на підтримку стійкості агросектору (Agriculture Resilience Initiative) – AGRI-Україна з метою зміцнити виробництво та експорт української аграрної продукції та сприяти пом’якшенню загальносвітової продовольчої кризи, яка поглиблюється внаслідок розв’язаної Росією брутальної війни. Ініціатива AGRI-Україна є критично важливою для підтримки експорту та потреб українського аграрного сектору, який залишається вразливим на тлі триваючої військової агресії Росії. USAID вже виділило сто млн. дол. на реалізацію Ініціативи і має на меті залучити ще 150 млн. дол. від інших міжнародних донорів і приватного бізнесу, аби досягти загальної суми фінансування 250 млн. дол. AGRI-Україна зосереджує свою увагу на таких напрямах діяльності: 1) закупівля і передача критично важливих матеріально-технічних ресурсів аграріям, які їх потребують 2) удосконалення і збільшення можливостей експортної логістики та інфраструктури 3) розширення доступу аграріїв до фінансування, щоб забезпечити максимальні врожаї 4) надання ММСП послуг з сушіння, зберігання та переробки сільськогосподарської продукції.

***

Програма USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) впроваджується компанією Кімонікс Інтернешнл. Мета програми: прискорення економічного розвитку сільських громад України, що потребують найбільшої підтримки, шляхом покращення управління в сільськогосподарському секторі, що сприятиме розвитку більш продуктивних, сучасних та прибуткових мікро, малих та середніх сільськогосподарських підприємств (ММСП) та їх інтеграції в конкурентні національні та міжнародні ринки.  Стратегічні цілі Програми USAID АГРО: 1) посилення продовольчої безпеки в Україні та світі, 2) відновлення й збільшення доходів агро- ММСП, 3) розширення доступу агро-ММСП до фінансування, 4) створення та розвиток справедливого й прозорого ринку с\г земель в Україні, який сприятиме відновленню економіки та захищатиме права на землю, і 5) зменшення корупції в аграрному секторі. З 1 вересня 2022 року АГРО стала одним із імплементаторів програми AGRI за такими напрямами: надання доступу до послуг зі зберігання, сушіння та переробки продукції, допомога під час посівної, розширення доступу аграріїв до фінансування.

***

Американський народ, через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу понад 60 років. В Україні допомога USAID надається у таких сферах, як: економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор. В Україні Агентство США з міжнародного розвитку надає технічну та гуманітарну допомогу починаючи з 1992 року. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Запрошуємо відвідати вебсайт Місії: http://www.usaid.gov/ukraine та сторінку на Facebook: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Follow by Email
YouTube
Instagram
Telegram