НОВИНИ ГІСУТ

Презентація першого етапу розроблення інструментів бази геопросторових даних для містобудівної документації (МБД) на місцевому рівні для ГІС QGIS.

19 жовтня за підтримки та участі кафедри геоінформатики і фотограмметрії КНУБА відбулася презентація першого етапу розроблення інструментів бази геопросторових даних для містобудівної документації (МБД) на місцевому рівні для ГІС QGIS. 

Метою краудсорсингового проекту, який презентувався та в якому беруть участь декілька десятків фахівців із просторового планування, землевпорядкування, екології, спеціалістів із баз даних, є практична реалізація структури бази МБД, затвердженої наказом Мінрегіону №56 від 22.02.2022. 

Кінцевий результат буде доступним для всіх бажаючих за ліцензією Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 licence (CC BY-SA), тобто всі бажаючі зможуть іі вільно модифікувати і поширювати. 

Результатом першого етапу роботи проекту є базовий функціонал, що включає в себе базу даних МБД (реалізовану в PostgreSQL та GeoPackage) а також налаштований файл проекту в QGIS (із умовними позначеннями та іншим необхідним функціоналом). Цей інструмент дозволить створювати містобудівну документацію (зокрема комплексні плани громад) відповідно до вимог нового законодавства. 

І це, мабуть, перший в Україні проект із створення інструментів просторового планування для роботи в сучасних геоінформаційних системах) 

На вебінарі виступила к.т.н., ас. Кафедри ГІФ Юлія Максимова, яка є співорганізаторкою ініціативи та розповіла про те, чому проект був створений, чого розробники досягли на першому етапі — які інструменти для практичної роботи з містобудівною документацією маємо зараз. 

Ділимося усіма матеріали та посиланнями 👇

✅Запис вебінару доступний за посиланням – https://youtu.be/ZRX1nI5Tkv0 

Презентація (там ви знайдете всі корисні контакти) – https://drive.google.com/…/1O1lAx5x…/view… 

✅Залишити заявку на отримання шаблону БГД ви можете за посиланням – https://juliesdata.com/form/zapit-na-otrimannya-bgd-mistobud 

✅Долучитися до відкритого чату вільної спільноти, де обговорюємо питання ГІС та просторового планування можна тут – https://t.me/+eq7gtxjTXYBjZmUy 

💙💛Долучитися до ініціативи 👉https://juliesdata.com/data_base_conditions 

Follow by Email
YouTube
Instagram
Telegram