НОВИНИ КНУБА

Презентація проекту Миколи Томенка «7 чудес України»

У рамках пізнавальних, культурних та архітектурно-мистецьких заходів  5 жовтня 2022 року для студентів, викладачів та співробітників Київського національного університету будівництва і архітектури відбулась презентація історичного національно-патріотичного  проекту  «7 чудес України». Відкриту лекцію провів професор Микола Томенко – громадський та політичний діяч, ініціатор акції «7 чудес України» і «7 чудес Києва».

Розпочалася зустріч із вітального слова Ректора університету Петра Кулікова, який привітав усіх присутніх, побажав цікавих та незабутніх вражень від сьогоднішньої зустрічі та вручив подяку Миколі Томенку за організацію пізнавально-екскурсійних, тематичних заходів по історичним, культурним та архітектурно-мистецьким пам’яткам Києва для студентів груп переможців конкурсу «Найуспіщніща група КНУБА», успішну реалізацію  історичного, національно-патріотичного та соціально значимого проекту  «7 чудес Києва».

Головною тематикою відкритої лекції  на часі сьогодення, як наголосив Микола Томенко, є саме як захистити «7 ЧУДЕС УКРАЇНИ» від російських варварів, мародерів та військових злочинців. Розглядаючи попередній список ЮНЕСКО до України, до якої входить 17 об’єктів культурної спадщини, розповів про загрозу 7 об’єктів із цього списку, які знаходяться в даний час на тимчасово окупованій території, а саме: «Історичний центр м. Чернігів», «Біосферний заповідник Асканія-Нова», «Тіра-Білгород (Аккерман) – на шляху від Чорного до Балтійського морів»,  «Канівський заповідник Тараса Шевченка», «Херсонес Таврійський», «Дендрологічний парк Софія», «Історичний центр і порт м. Одеса», та розповів про можливі шляхи вирішення проблематики на цих історико-культурних та природних об‘єктах. Переглядаючи фільм «Асканія Нова», всі присутні мали змогу подивитися на красу дикого степу з різнобарвними квітами та травами, тваринний світ заповідного степу та мальовничий ботанічний сад заповідника.

Наприкінці зустрічі проректор Наталія Бурдейна від імені адміністрації університету та всіх присутніх подякувала Миколі Томенку за неймовірно цікаву зустріч, пізнавальні та історичні факти та обговорення важливих  питань сьогодення.

Пропонуємо для тих, хто не потрапив на лекції, переглянути фільми із циклу «7 чудес України»

Оксана Бєлозьорова,

завідуюча відділу