Новини,  НОВИНИ ГІСУТ,  Новини кафедри ГІФ

Презентація Методичних рекомендацій щодо діяльності органів місцевого самоврядування у сфері НІГД

За підтримки Програма USAID з аграрного і сільського розвитку – АГРО відбулась Презентація Методичних рекомендацій щодо діяльності органів місцевого самоврядування у сфері національної інфраструктури геопросторових даних 21 березня 2024 року.

Основна мета цих методичних рекомендацій полягає у наданні органам місцевого самоврядування чітких, змістовних дій щодо удосконалення організації створення та оновлення геопросторових даних, метаданих та геоінформаційних сервісів, щодо створення та використання геоінформаційної системи територіальної громади, її єдиної цифрової топографічної основи, геопорталів, забезпечення електронної взаємодії з державними та іншими інформаційними ресурс.

Цей практичний посібник доступний за посиланням:https://land.gov.ua/wp-content/uploads/2024/03/posibnyk-gromadam-nigd_fin.pdf

Над посібником працювали завідувач кафедри геоінформатики і фотограмметрії, доктор технічних наук, професор, Юрій Карпінський та аспірант кафедри ГІФ, Данило Кінь.

Колектив авторів висловлює вдячність всім розробникам геоінформаційних продуктів, які були використані як успішні приклади впровадження геоінформаційних систем та технологій для потреб органів місцевого самоврядування!

Автори висловлюють подяку професору кафедри геоінформатики і фотограмметрії, доктору технічних наук А. А. Лященко та доценту кафедри геоінформатики і фотограмметрії, кандидату технічних наук Н. Ю. Лазоренко за слушні поради щодо цього навчального посібника.

Також Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру спільно з Програмою USAID з аграрного та сільського розвитку (АГРО) підготували роз’яснення щодо повноважень громад та переваг, які вони отримають від наповнення даними національної інфраструктури геопросторових даних (НІГД): https://www.youtube.com/watch?v=LQcacgUqxcg [матеріали з офіційної сторінки Держгеокадастру]