НОВИНИ КНУБА

Просвітницький тур до Переяслава

У рамках проведення пізнавально-екскурсійних турів мальовничими містами України 24 травня для студентів та викладачів Київського національного університету будівництва і архітектури відбувся екскурсійний тур історичними, культурними та архітектурно-мистецькими пам’ятками міста Переяслава.

Екскурсію та зустріч проводив професор, відомий громадський та політичний діяч, ініціатор акції «7 чудес України» Микола Томенко. Нашу групу в місті Переяславі зустрів заступник генерального директора НІЕЗ «Переяслав» з наукової роботи Олександр Колибенко, розповів про історію та заснування  міста, пам’ятні знаки та пам’ятки архітектури, музеї, які знаходяться в місті, побажав цікавої подорожі, неймовірних вражень та емоцій від екскурсії.

Продовженням нашої подорожі славетним містом Переяслав була екскурсія в Національний літературно-меморіальний музей Г. С. Сковороди — присвячений життю та творчості Григорія Сковороди. З історією та експозиціями, які знаходяться в музеї, нас познайомив та провів цікаву екскурсію Сергій Кікоть. Завітали до музею «Заповіту» Тараса Григоровича Шевченка, присвяченому життю і творчості поета, нас гостинно  зустрічала  екскурсовод Коркач Світлана, яка розповіла про історію музею та експозиції, що розкривають історію краю козацького періоду крізь призму її розуміння Тарасом Шевченком та  розповідають про перебування поета на Переяславщині.

Культуро-освітнім та неймовірно красивим кінцевим етапом нашого заходу була прогулянка та екскурсія Національним історико-етнографічним заповідником «Переяслав». Теплим прийомом нас зустріли директор Олексій Лукашенко та екскурсовод Сергій Вовкодав.
Заповідник «Переяслав» є одним з найбільших в країні, який найбільш повно відображає побут жителів українського села. Це унікальне місце, в якому представлено понад 370 об’єктів та пам’яток української культури. На території заповідника знаходиться 25 музеїв, в яких зберігаються 166 000 експонатів, що відображають різні віхи історії українського народу. Тут є предмети трипільської та черняхівської культур, скіфського часу, військове спорядження та одяг козаків, українські рушники, музичні інструменти, знаряддя праці, стародруки й багато іншого. 
Прогулянка мальовничими парками, алеями, озерами, скверами заповідника залишила незрівнянні емоції насолоди єднання з природою, її красою та силою, приємні моменти та спогади.

Адміністрація заповідника дуже тепло та затишно прийняла нашу групу, організувавши просто неба смачний і гарячий обід, а адміністрація університету  пригостила смаколиками усіх гостей заходу.

Висловлюємо  слова вдячності за допомогу в організації та проведені такого масштабного заходу Ректору Петру Кулікову, першому проректору Денису Чернишеву, проректорам Андрію Шпакову та Олександру Хоменко, директору студентської їдальні Жанні Мирончук, водію Івану Кіщаку, адміністрації Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав», професору, відомому громадському та політичному діячу Миколі Томенко за можливість проводити такі важливі та пізнавальні заходи для наших студентів, відвідувати цікаві екскурсії та міста України.

Оксана Бєлозьорова

Завідувачка відділу

з організації виховної роботи

Follow by Email
YouTube
Instagram
Telegram