Новини,  НОВИНИ ГІСУТ

Студентки факультету ГІСУТ проходять міжнародне стажування в Університеті PLUS, Зальцбург, Австрія 

Студентки 3 курсу спеціальності 193 Геодезія та землеустрій Демченко Марія Анатоліївна та Рафальська Катерина Богданівна і студентка Зачоса Ольга В’ячеславівна спеціальності 192 Будівництво та цивільна інженерія проходять навчання в Університеті PLUS (Paris Lodron University of Salzburg) за програмою «Erasmus+» з 01 березня 2023 по 07 липня 2023.

Студентки Університету КНУБА на фоні навчального корпусу (NAVI)

За період навчання наші студенти вивчали такі дисципліни:

1. Розробка програмного забезпечення на основі мови Python

Ця дисципліна містить сучасні тенденції у сфері геоінформаційних систем та технологій. Студенти отримали практичні навички у розробці програмного забезпечення, зокрема використання мови програмування Python.

Під час цього курсу студенти познайомились з основними принципами програмування та розробки програмного забезпечення. Отримали знання про основні типи даних, алгоритми, управління пам’яттю та інші особливості, необхідні для успішної роботи з Python. Крім того, студенти вивчили популярні бібліотеки та фреймворки Python, що дозволяють ефективно вирішувати прикладні завдання. Також студенти працювали з такими програмними забезпеченнями як Folium, Anaconda, GitHub, Jupyter.

2. Стандартизація геоінформаційних систем

Студенти отримали можливість ознайомитись з основними стандартами, які застосовуються у геоінформатиці, а також вивчили методики та процедури стандартизації геоінформаційних систем. Під час практичних занять вони вивчили аспекти та особливості стандартизації, такі як опис геопросторових даних, метадані, формати обміну даними тощо.

Крім лекційних занять, студенти активно були залучені до виконання практичних завдань, пов’язаних зі стандартизацією геоінформаційних систем. Вони мали можливість застосувати набуті знання на практиці за допомогою ПЗ ArcGIS, розробляючи стандартизовані рішення та аналізуючи наявні геопросторові дані відповідно до вимог стандартів.

Захист домашньої роботи

3. Обробка та аналіз зображень

Під час практичних занять студенти вивчили різноманітні методи та інструменти, які використовуються для обробки та аналізу зображень. Вони набули практичних навичок у роботі з програмним забезпеченням та алгоритмами для обробки зображень, такими як фільтрація, сегментація, реконструкція, класифікація зображень тощо.

Практична робота на занятті

4. Збір геопросторових даних

Також студенти проходили практики зі збору геопросторових даних. Ця дисципліна дозволила студентам ознайомитись з різними методами та технологіями збору геопросторових даних, включаючи вимірювання за допомогою геодезичних приладів, супутникової навігації та БПЛА. Вони отримали практичний досвід роботи зі спеціалізованим обладнанням та програмним забезпеченням, необхідним для збору та обробки геопросторових даних.

Дзеркальний стереоскоп

5. Вибіркові теми з геоінформатики

Також програмою навчання передбачено вибіркові теми з геоінформатики: використання баз геопросторових даних, моделювання рельєфу, геопросторовий аналіз водних ресурсів та інших сфер, які визначені в рамках програми.

Також наші студентки на дозвіллі відвідали Мюнхен разом з іншими студентами програми «Erasmus+» та «Copernicus».

Навчання у Зальцбургу ще триває та вже чекаємо на повернення наших студенток, які успішно проходять міжнародне стажування у передовому закладі вищої освіти з геоінформатики в Австрії.

Translate »
Follow by Email
YouTube
Instagram
Telegram