Новини,  НОВИНИ КНУБА

Технології зелених конструкцій у КНУБА

За ініціативою завідувачки кафедри технологій захисту навколишнього середовища та охорони праці КНУБА, доктора технічних наук, професора Тетяни Ткаченко, у Київському національному університеті будівництва і архітектури  вперше в Україні ще з 2015 року було розпочато  науково-дослідну роботу над технологіями зелених конструкцій: зеленими покрівлями, вертикальним озелененням, зеленими схилами тощо. В результаті, КНУБА має потужній науковий потенціал та оригінальні методики для вивчення позитивних ефектів зелених конструкцій в умовах кліматичних вимог України. Сьогодні з повною впевненістю можна стверджувати, що КНУБА очолює та створює нову історію українського зеленого будівництва, займаючись теоретичними та прикладними розробками. Ведеться робота над написанням перших українських зелених ДСТУ: «Захист довкілля. Зелені конструкції.  Технічні умови» та «Захист довкілля. Зелені конструкції. Метод випробування тепломасообмінних процесів у рослинних шарах».

До роботи активно приєдналася молодь кафедри. Так, за ініціативою аспіранта Романа Глущенко,  на ректораті був презентований проект створення справжньої зеленої покрівлі на одному з корпусів КНУБА. Проект отримав підтримку  ректорату й особливо ректора, професора Петра Кулікова. Саме ця покрівля буде першим медійним пілотним проектом учених кафедри. Основне завдання проекту – показати можливості відновлення зруйнованих навчальних закладів за допомогою провідних технологій зеленого будівництва, реновація існуючих застарілих покрівель комунальних та житлових споруд. КНУБА є ініціатором залучення бізнес-структур задля підтримки та реалізації даного проєкту.

Зелена покрівля – це унікальна синергія енергоефективності, екології, соціальної спрямованості, наукової та  просвітницької діяльності. Це можливість створення біоекологічної лабораторії, де школярі, студенти та аспіранти зможуть проводити досліди та дослідження, розпочинати  нові інноваційні стартапи та робити відкриття.

Саме під егідою інноваційного проєкту зеленої покрівлі, КНУБА об’єднує сьогодні науку, бізнес, інвестиції задля світлого завтра нашої молоді та країни.

Тетяна Ткаченко, завідувачка кафедри Технологій захисту навколишнього середовища та охорони праці