
У КНУБА вдосконалили підготовку фахівців на факультеті геоінформаційних систем і управління територіями. Вчена рада схвалила результат
На черговому засіданні Вченої ради КНУБА, яке відбулось 27 липня, однією з ключових тем стали заходи з удосконалення підготовки фахівців на факультеті геоінформаційних систем і управління. Сильні сторони та напрями подальшого розвитку факультету представила деканеса ГІСУТ Олена Нестеренко.
Факультет ГІСУТ готує за двома спеціальностями – G18 Геодезія та землеустрій та А7 Фізична культура і спорт, загалом за дев’ятьма освітніми програмами, зокрема унікальними для будівельного профілю університету. Станом на червень 2025 року на факультеті навчається 331 студент бакалаврського та 90 студентів магістерського рівня – всього 421 студент, а також 18 аспірантів.
Серед сильних сторін факультету названо:
- потужний кадровий склад: 85 % викладачів відповідають усім вимогам;
- активна міжнародна діяльність: факультет реалізує проєкти в межах програм Erasmus+, DAAD, CUSF, має партнерів у Німеччині, Канаді, Австрії, Греції;
- співпрація зі стейкхолдерами, роботодавцями та міжнародними організаціями, зокрема USAID;
- досягненнях у науковій сфері: у 2024 році було опубліковано понад 80 наукових статей, частина – у співавторстві зі здобувачами;
- розвиток спортивного напряму: студенти факультету здобувають перемоги у всеукраїнських і міжнародних змаганнях;
- участь факультету у соціальних та просвітницьких ініціативах університету.
«Ми поступово розширюємо міжнародну співпрацю, оновлюємо матеріально-технічну базу, підвищуємо наукові результати і шукаємо нові формати залучення молоді до навчання та викладання. Попри виклики, факультет розвивається і тримає високу планку якості», – зазначила деканеса факультету геоінформаційних систем і управління територіями Олена Нестеренко.
Вона також повідомиола, що на факультеті ГІСУТ втілено кілька міжнародних проєктів спільно з Німецькою службою академічних обмінів DAAD. Результат одного з них переміг на міжнародній виставці Intergeo2022, у межах іншого проєкту факультет отримав обладнання для запису відеолекцій. Студенти факультету брали участь у тижневих воркшопах з відвідуванням закладів освіти в Німеччині та Іспанії.
Викладачі факультету працюють над підвищенням наукових здобутків. У 2024 році були опубліковані 27 статей у виданнях, що індексуються наукометричною базою Scopus та Web of Science, опубліковано 34 статті у виданнях, що індексуються Copernicus, та 22 статті у закордонних і вітчизняних виданнях. Близько 15 % публікацій написані у співавторстві зі здобувачами освіти.
На факультеті діють програми академічної мобільності. У 2023 році дві студентки протягом семестру навчалися в Університеті природничих наук у місті Зальцбург (Австрія), а також студенти та викладачі взяли участь у Літній школі Варшавської політехніки. У 2024 році в межах співпраці з Державною службою геодезії, картографії та кадастру України було реалізовано стажування доцентки факультету в Міністерстві природних ресурсів Канади в місті Оттаві. У 2025 році студентка факультету пройшла семестрове навчання в Університеті Західної Аттики в Афінах (Греція).
Разом із тим, доцільно посилити роботу над розширенням міжнародних освітніх програм, зокрема англомовних, залученням молодих викладачів, удосконаленням навчально-методичних матеріалів та системи стимулювання професійного зростання науково-педагогічних працівників.
Факультет демонструє динамічний розвиток, а Вчена рада підтримує кроки, що сприяють інтеграції до європейського освітнього простору та зміцненню конкурентоспроможності підготовки фахівців.
Загальний висновок комісії Вченої ради КНУБА про стан та заходи з удосконалення підготовки фахівців на факультеті геоінформаційних систем і управління територіями: роботу факультету визнано задовільною. Університет продовжить підтримувати ініціативи, спрямовані на вдосконалення освітнього процесу, інтернаціоналізацію, тісну співпрацю з ринком праці та розвиток наукового потенціалу факультету. Голова комісії – декан будівельно-технологічного факультету Володимир Гоц.
Більше фото – тут.








