Участь студентів КНУБА в змаганнях з кібербезпеки

З 1 по 2 липня 2023 р за підтримки Проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України» спільно з Національним технічним університетом «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» та Amazon Web Services (AWS) проведено Sikorsky CTF – дводенне онлайн-змагання для студентів та старшокласників у форматі Capture the Flag.

Кафедрою кібербезпеки та комп’ютерної інженерії КНУБА була сформована команда “DDoSCTF4fun” студентів зі спеціальностей “Кібербезпека” та “Комп’ютерна інженерія” під керівництвом  доцента Максима Делембовського у  складі:

капітан команди – Сергій ДОЛГОПОЛОВ.

члени команди: Микола ПЕЛИПАД, Олександр НЕГОДА, Аліна ТІВОНЕНКО, Микита МАЛІНСЬКИЙ.

В змаганнях прийняли участь 153 команди з різних навчальних закладів України.

Команда КНУБА вперше прийняла участь в такому масштабному заході та посіли 49 місце з 153. Також команда активно долучилась до відео інтерв’ю з представниками USAID, яке відбулося на локації КНУБА, а саме в студентському HUB «KNUCA CyberSport».

Під час змагання учасники мали розв’язати 40+ завдань за 48 годин, які вимагатимуть технічних знань та критичного мислення у таких 8 категоріях:

Безпека веб-застосунків (Web security)

Обернене проектування і аналіз шкідливого програмного забезпечення (Reverse Engineering and Malware Analysis)

Аналіз вразливостей (Binary Vulnerability Analysis)

Безпека мобільних застосунків (Mobile Security)

Прикладна криптографія (Applied Cryptography)

Стеганографія (Steganography)

Цифрова криміналістика (Digital Forensics)

Програмування (Professional Programming and Coding)

Мета Sikorsky CTF – надати студентам та старшокласникам можливість отримати практичний досвід щодо пошуку та ідентифікації вразливостей, що є ключовою навичкою у галузі кібербезпеки. За допомогою симульованих кібератак учасники опрацюють кібербезпекові ситуації, які можуть виникнути в реальному житті.

Колектив кафедри висловлює щиру подяку за активну участь членам команди та бажає не зупинятись на досягнутому і в подальшому досягати вершин.

Доцент кафедри кібербезпеки та комп’ютерної інженерії

Максим ДЕЛЕМБОВСЬКИЙ