НОВИНИ ГІСУТ

Відбулось засідання робочої групи з Державним агентством розвитку туризму України з питань розвитку НІГД

12 вересня 2023 року відбулось перше засідання робочої групи зі створення набору геопросторових даних Державного кадастру природних територій курортів України за підтримки Державного агентства розвитку туризму України (далі – ДАРТ) на громадських засадах.

У нараді взяли участь в.о. Голови Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру, Дмитро Макаренко; Голова ДАРТ, Мар’яна Олеськів; директор Департаменту розвитку НІГД, Андрій Галайда; Директор Департаменту розвитку туризму Наталя Василенко; начальник відділу гідрогеології та екології Держгеонадра, Наталія Зарітовська; директор Центру геоінформаційних технологій ДНВП «Геоінформ», Мельник Ігор; представники Мінінфраструктури, Вінницької ОВА, Одеської ОВА, Моршинської територіальної громади, Хмільницької територіальної громади, ДП «НДІГК».

Відповідно до наказу ДАРТ № 96 від 15.08.2023 р. створено робочу групу з напрацювань пропозицій зі створення набору геопросторових даних Державного кадастру природних територій курортів України при ДАРТ на громадських засадах. До складу цієї робочої групи входять викладачі кафедри геоінформатики і фотограмметрії та кафедри інженерної геодезії факультету ГІСУТ:

1) Карпінський Юрій – завідувач кафедри геоінформатики і фотограмметрії КНУБА, д-р техн. наук, проф., член робочої групи (за згодою);

2) Лященко Анатолій – професор кафедри геоінформатики і фотограмметрії КНУБА, д-р техн. наук, проф., член робочої групи (за згодою);

3) Лазоренко Надія – доцент кафедри геоінформатики і фотограмметрії КНУБА, канд. техн. наук, доц., член робочої групи (за згодою);

4) Кінь Данило – аспірант кафедри геоінформатики і фотограмметрії КНУБА, член робочої групи (за згодою);

5) Шудра Наталя Сергіївна – старший викладач кафедри інженерної геодезії КНУБА (за згодою);

6) Некрасова Олена – студентка 5-ого курсу кафедри геоінформатики і фотограмметрії КНУБА (за згодою).

Зараз тривають роботи зі збору усіх вихідних матеріалів про курорти державного значення, їх опрацювання у геоінформаційному середовищі та розроблення бази геопросторових даних набору геопросторових даних Державного кадастру природних територій курортів України.

Набір геопросторових даних Державного кадастру природних територій курортів України складається безпосередньо з геопросторових даних про природні території курортів, метаданих набору, а також його специфікації.

Також в рамках першого засідання робочої групи було розглянуто питання інформаційної взаємодії з Державним земельним кадастром, містобудівним кадастром, Державним реєстром артезіанських свердловин.