Новини,  НОВИНИ КНУБА

Візит делегації «Спілки ректорів закладів вищої освіти України” до Польщі

Члени Громадської Організації “Спілка ректорів закладів вищої освіти України” на чолі з Головою Спілки Петром Куліковим з 6 по 9 листопада 2023 року перебували з робочим візитом у Польщі в місті Білосток. Українські освітяни взяли участь у спільному Україно-польському ректорському семінарі, присвяченому взаємодії систем вищої освіти обох країн у часи війни.

У програмі візиту також пройшов Українсько–Польський спільний ректорський день та Ректорська Дискусія про українсько-польську співпрацю закладів вищої освіти за участю ректорів-членів делегацій Спілки та KRASP. Ці заходи пройшли у Білостоцькій Політехніці та Білостоцькому медичному університеті. Ректорська дискусія була присвячена діяльності національних конференцій ректорів, досвіду KRASP i Спілки ректорів України у контексті міжнародного досвіду. За підсумками підготовлено проєкт Спільної Резолюції щодо функціонування конференцій ректорів. Європейські колеги висловили повну підтримку України на шляху її інтеграції до Європейського освітнього простору.

Розуміючи взаємну зацікавленість у співпраці, голова Спілки ректорів України, ректор Київського національного університету будівництва і архітектури, професор Петро Куліков вважає важливим подальший розвиток співробітництва освітян обох країн. Тепер час перейти від плідної дискусії до реалізації конкретних кроків. Важливо сформувати пропозиції до міністерства та уряду щодо адаптації до європейського передового досвіду виховання та навчання  професіоналів-фахівців, а також спільних проєктів  та досліджень глобальних викликів, визначених в Цілях сталого розвитку третього тисячоліття. При реформуванні вищої освіти доцільно звернути увагу на досвід Польщі, зокрема в сфері фінансування закладів вищої освіти.

Голова Спілки ректорів України, ректор Київського національного університету будівництва і архітектури, професор Петро Куліков подякував польським колегам  за співпрацю та підтримку української освітянської спільноти, особливо в умовах війни.

Інформаційний центр