Новини,  Новини кафедри ГІФ

Викладачі та випускники кафедри ГІФ взяли участь у презентації системи «Державний реєстр нерухомих пам’яток України»

16 квітня 2024 у стінах Національного заповідника “Києво-Печерська лавра” було презентовано для громадського сектору систему обліку нерухомих об’єктів культурної спадщини “Державний реєстр нерухомих пам’яток України”.

В.о. Міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв зазначив:

Для кожної пам’ятки в реєстрі доступний окремий кабінет, який поповнюватиметься на двох рівнях – обласному та державному. Окрім того, до реєстру внесуть і відомості про історичні ареали населених місць.
На сьогодні місцеві державні адміністрації внесли дані щодо 105 532 об’єктів.
Важливо, що реєстр буде синхронізований з Адресним реєстром, Реєстром будівель та споруд, Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва, Державним земельним кадастром, а також системою Dream. Це суттєво спрощує механізм отримання дозвільних документів, реагування на правопорушення, а також контроль прозорості процесів.
З доповіддю виступила асистент кафедри геоінформатики і фотограмметрії, кандидат технічних наук, Юлія Максимова на тему “База геоданих у сфері охорони культурної спадщини”.

Також серед запрошених гостей були аспірант кафедри геоінформатики і фотограмметрії, Данило Кінь, та головний спеціаліст відділу науково проектної-документації МКІП, Кирило Карнарук, магістр, випускник кафедри геоінформатики і фотограмметрії.

Співпраця КНУБА з МКІП продовжується і надалі в рамках Меморандуму про співробітництво.