Новини,  НОВИНИ КНУБА

Випускники КНУБА: Борис Жежерін – архітектор, який створив один із символів Києва

27 липня 1912 року народився Борис Жежерін – випускник Київського університету будівництва і архітектури (тоді ще інституту – КІБІ), видатний український архітектор, який стояв за створенням знакових споруд Києва та низки українських міст.

Одна з найвідоміших робіт Жежеріна – головний павільйон ВДНГ. Його проєкт із величною колонадою та виразною ротондою став архітектурною домінантою і досі вважається одним із символів столиці. Композиційна складність, поєднання класичних архітектурних традицій із модерністськими тенденціями та масштабність зробили павільйон унікальним явищем у післявоєнній архітектурі.

Тема архітектури радянського періоду, зокрема так званого «сталінського ампіру», сьогодні є непростою, оскільки має ознаки тоталітарної естетики. У цьому складному контексті Борис Жежерін зумів створити не лише показову, але й художньо цінну споруду, яка перегукується з архітектурною традицією європейських виставкових ансамблів.

Загалом Жежерін спроєктував три павільйони ВДНГ, а також брав участь у формуванні загального планувального рішення комплексу.

До найважливіших робіт архітектора належать також будівля нинішнього Офісу Президента України, палац-санаторій «Конча-Заспа» і чи не всі театральні споруди, які були зведені в Україні з 1960-х до 1991 року. Крім того разом із сином Вадимом Жежеріним він проєктував станцію метро «Золоті ворота».

Борис та Вадим Жежеріни

Фото: Олег Тоцький

Борис Жежерін залишив по собі вагому творчу спадщину, що є невід’ємною частиною архітектурної історії України.

Нагадаємо, у приміщенні ЦКД працює музей КНУБА, де можна дізнатися про історію та видатних випускників. Музей працює з понеділка до п’ятницю: з 10:00 до 16:00.

Translate »