НОВИНИ ГІСУТ,  Новини кафедри ГІФ

Виступ викладачів кафедри геоінформатики і фотограмметрії на засіданні TAIEX Expert Mission on National Spatial Data Infrastructure Development and Functioning in accordance with the INSPIRE/844

9 та 10 жовтня 2023 року у форматі відеоконференції відбулась експертна місія Європейського Союзу в рамках інструменту TAIEX з питань розвитку та функціонування національної інфраструктури геопросторових даних відповідно до Директиви ЄС INSPIRE відбулось за участю в. о. Голови Держгеокадастру Дмитро Макаренко.

Експерти Європейського Союзу поділились досвідом впровадження та функціонування інфраструктур геопросторових даних в ЄС та у своїх державах-членах.

Ула Кронборґ Мацолі, головний радник Данського агентства з питань постачання даних та інфраструктури презентувала інформацію щодо імплементації та стану реалізації Директиви ЄС INSPIRE, а також досвід розвитку НІГД в Данії.

Італійський експерт, доктор Роберто Біанчіні, географ Італійського географічного товариства поділився оглядом імплементації Директиви ЄС INSPIRE в Італії на національному та регіональному рівнях.

Викладачі кафедри геоінформатики і фотограмметрії КНУБА були запрошені Державною службою України з питань геодезії, картографії та кадастру для участі у 2 денному онлайн заході TAIEX Expert Mission on National Spatial Data Infrastructure Development and Functioning in accordance with the INSPIRE/844.

З доповіддю на тему «Національна інфраструктура геопросторових даних в Україні: поточний стан, перспективи розвитку та виклики» виступив директор департаменту розвитку НІГД Андрій Галайда.

З доповіддю на тему “Презентація пілоту національного геопорталу НІГД” виступив начальник відділу геоінформаційних систем та технологій ДП “НДІГК” Роман Зіненко.

Завідувач кафедри, доктор технічних наук, професор Юрій Карпінський виступив з доповіддю на тему «Вплив Директиви INSPIRE на розвиток НІГД в Україні». Доповідь підготовлена:

Карпінський Юрій – завідувач кафедри геоінформатики і фотограмметрії КНУБА, д-р техн. наук, проф.;

Лященко Анатолій – професор кафедри геоінформатики і фотограмметрії КНУБА, д-р техн. наук, проф.;

Лазоренко Надія – доцент кафедри геоінформатики і фотограмметрії КНУБА, канд. техн. наук, доц.;

Кінь Данило – аспірант кафедри геоінформатики і фотограмметрії КНУБА.

Під час дискусії та підведення підсумків учасники експертної місії обговорили заходи з впровадження НІГД у відповідності до вимог Директиви INSPIRE.

Довідково

Інструмент технічної допомоги та обміну інформацією (TAIEX) – це інструмент Європейської Комісії, що надається з метою розбудови інституціональної спроможності, наближення національного законодавства до законодавства Європейського Союзу (acquis communautaire), його імплементації та подальшого ефективного використання.

Детальніше: https://land.gov.ua/vidbulasya-ekspertna-misiya-taiex-z…/

— разом з Національна інфраструктура геопросторових даних України – НІГД