Новини кафедри ТЕХНОЛОГІЙ ЗАХИСТУ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА ТА ОХОРОНИ ПРАЦІ,  НОВИНИ ФАКУЛЬТЕТІВ,  НОВИНИ ФІСЕ

25 травня 2023 р. викладачі кафедри технологій захисту навколишнього середовища та охорони праці взяли участь у міжнародній конференції «Engineering for Rural Development»

25 травня 2023 р. завідувачка кафедри технологій захисту навколишнього середовища та охорони праці, д.т.н., проф. Тетяна Ткаченко та доцент кафедри Ігор Сатін взяли участь у міжнародній конференції «Engineering for Rural Development» ERDev-2023, м. Єлгава, Латвія. Як зазначалося у вітальному слові, ця конференція є найважливішою у Східній Європі, що стосується розвитку сільської місцевості. У рамках конференції пролунало три доповіді. Доповідь https://www.tf.llu.lv/conference/proceedings2023/Papers/TF177.pdf «Agrocenosis air improvement for longer and healthier people life» підняла питання небезпеки сільського довкілля, що спричиняє, зокрема, передчасну смерть 18 тисяч американців щороку.

Розглянуто три напрямки – правильне поводження з відходами, підвищення ефективності опалення та фіторемедіація. Доповідь https://www.tf.llu.lv/conference/proceedings2023/Papers/TF178.pdf «Analysis of the critical radius of insulation for horizontal pipes» висвітлила концепцію критичного діаметра теплоізоляції з урахуванням зміни коефіцієнта тепловіддачі. Було показано, що врахування цієї зміни призводить до можливості значного збільшення діаметра теплоізоляції та підвищення енергоефективності обладнання. І доповідь https://www.tf.llu.lv/conference/proceedings2023/Papers/TF204.pdf «Problems of standardising the illumination for plants in greenhouses and green structures»  присвячена вирішенню проблеми, з якою авторка стикнулася ще на початку 2000-х. Невдалі спроби створення зимових садів на штучному освітленні вдалося пояснити неврахуванням спектрів випромінювання ламп та ефективності фотосинтезу. Всі три доповіді викликали жваве обговорення, на всі запитання надано вичерпні відповіді.

Більше інформації за покликанням https://www.tf.llu.lv/conference/, а повні тексти всіх доповідей наведено на сторінці https://www.tf.llu.lv/conference/proceedings2023/.

Дякуємо Ченстоховській Політехніці (м. Ченстохова, Польща) за фінансування участі в конференції. Сподіваємося, що цей захід сприятиме подальшому розвитку сільської місцевості Латвії, України, Польщі та інших країн.

Автор: Тетяна Ткаченко

Follow by Email
YouTube
Instagram
Telegram