НОВИНИ АРХ,  НОВИНИ ФАКУЛЬТЕТІВ

Інформаційний звіт про роботу Архітектурно-художньої Ради КНУБА

15 лютого 2024 року в Архітектурному факультеті КНУБА відбулось чергове засідання
Архітектурно-художньої Ради Університету.

Архітектурно-художня Рада Університету була створена в квітні 2023 року, як дорадчий орган Університету з метою підвищення естетичного рівня освітнього середовища нашого навчального закладу. Перед Радою поставлені такі завдання з гармонізації архітектурного довкілля Університету та його інформаційного середовища та оформлення культурологічних заходів.

В нещодавно створеній та обладнаній лабораторії Віртуальної реальності (завідуючий Корнієнко С.П.) на кафедрі АПЦБС КНУБА представлена проектна робота з влаштування реконструкції Архітектурного корпусу в частині прибудови аудиторних приміщень з влаштуванням підземного захисного укриття для студентів та викладачів КНУБА.
В процесі обговорення на даному засіданні вирішили:

1. Провести моніторинг території та приміщень КНУБА для визначення задач, які вимагають архітектурно-стилістичних рішень.
  2. Розробити концепції розвитку ландшафту території КНУБА шляхом влаштування конкурсів із залученням студентів Архітектурного факультету.
  3. Розробити завдання для проведення конкурсу на дизайнерський проект реконструкції інтер’єру холу Архітектурного факультету, як основного освітнього простору.

Проектна пропозиція з влаштування реконструкції Архітектурного корпусу в частині прибудови аудиторних приміщень з влаштуванням підземного захисного укриття для студентів та викладачів КНУБА виконана студентами та викладачами кафедри АПЦБС.
Доцент кафедри АПЦСБ, архітектор Яновицький Євген та студент 4-го курсу Ярослав Масюк доповіли про основні рішення та ідеї даної роботи. Члени Ради, присутні на засіданні, в цілому підтримали напрямок архітектурного розвитку, викладений в проєкті. Вказано на актуальність та необхідність влаштування додаткових навчальних площ та зон (лекційних аудиторій), та захисного підземного укриття, яке необхідно збудувати згідно нещодавно виданих норм по проєктуванню ЗАХИСНИХ СПОРУД ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ. До проектування підземного захисного сховища вирішили залучити провідних спеціалістів та інженерів КНУБА.

Згідно із запропонованим рішенням передбачено влаштування додаткового начального простору з окремою вхідною групою та вільним плануванням аудиторій за рахунок застосування великих прольотів в конструктивному рішенні.
 Запропоновано проробити варіант зі збільшення загальної площі та поверховості приміщень, що прибудовуються та опанувати дещо більшу  прилеглу територію. Для реалізації даного проекту необхідно визначити інформацію щодо існуючих інженерних мереж на ділянці.
Крім того, прийнято рішення оновити інформацію про проектні пропозиції, які були напрацьовані викладачами Архітектурного факультету в минулі роки. А саме, йдеться про проектні пропозиції Валентина Ткаленко, Леоніда Добровольського, Олега Слєпцова та інших. Такі рішення можуть стати основою містобудівної концепції з розвитку всієї території КНУБА.
До пошуку проектних рішень з архітектурного перетворення необхідно залучити також і автора проєкту будівлі Архітектурного факультету КНУБА в 1982 р. Михайла Гершензона.

Однією з нагальних задач, яку необхідно вирішити для підвищення якості технічного стану навчальних аудиторій Архітектурного факультету, є рішення з заміни світлових ліхтарів разом з ремонтом покрівлі в Архітектурному корпусі. Рішення з даного питання також було представлено на розгляд Архітектурно-художньої Ради Університету. Згідно з даним рішенням передбачається можливість почергової заміни світлових покрівельних ліхтарів 1,5х1,5 м на єдину подовжену двоскатну осклену покрівлю шириною 1,5 м та довжиною 14,6 м. Таким чином, для прикладу над однією аудиторією в архітектурному корпусі замість 18 ліхтарів 1,5 х 1,5 м застарілої конструкції може бути влаштовано три подовжених світлових двоскатних ліхтаря 1,5 х 14,6м. Передбачається також і заміна покрівельного шару із сучасних високоефективних та пожежобезпечних матеріалів. Конструкція нових світлових ліхтарів – енергозберігаючі склопакети в алюмінієвих профілях. Основні конструктивні вузли та рішення з дизайну інтер’єру розроблені. Дане рішення також в цілому підтримане Радою. Визначається необхідність перейти до стадії реалізації.

Інформація надана головою Архітектурно-художньої Ради КНУБА доц. Євгеном Яновицьким.