НОВИНИ БФ,  НОВИНИ КНУБА

Професійна екскурсія студентів Будівельного факультету КНУБА

22 листопада кафедра Опору матеріалів із студентами спеціальності 192 Будівництво та цивільна інженерія, освітньої програми «Промислове і цивільне будівництво», вивчаючи сучасні технології реконструкції будівель та створення розрахункових моделей елементів конструкцій, відвідали реконструкцію промислової будівлі з унікальними підходами до будівництва. У сучасних реаліях щільної забудови міста постає необхідність освоєння підземних просторів під різноманітні цілі: комерційна нерухомість, складські приміщення, паркінги, укриття та бомбосховищах. Все це потрібно виконувати у стиснених умовах (в умовах щільної існуючої забудови), а головне неруйнівними методами.

На екскурсії головний інженер асоціації “Реконфісс”, випускник кафедри міського будівництва КНУБА Забродський Андрій Володимирович пояснив особливості облаштування нульового поверху промислової будівлі з використанням технології вдавлювання паль.

Основні питання доповіді:

– новітня технологія влаштування шпунтових огороджень та їх гідроізоляція;

– заповнення порожнин у ґрунтовому масиві, цементація слабких ґрунтів під тиском методом контрольованого ін’єктування;

– компенсація просадок та керована несуча здатність паль;

– освоєння підземного простору під існуючими будівлями, в тому числі з можливістю не виводити їх з експлуатації на період спеціальних робіт, робота з аварійними спорудами.

Екскурсія розпочалась з інформативної презентації методики влаштування збірної залізобетонної шпунтової огорожі, розробки котловану та технології вдавлювання паль методом статичного занурення гідравлічним пристроєм.

Студенти побачили на практиці як можна поєднувати сучасні технології з класичними методами, як важливо поєднувати теоретичні розрахунки з практичними підходами, як боротись з непрогнозованими процесами, що можуть виникати під час будівництва.

Учасники екскурсії повернулись до університету з новими ідеями, натхненням, гарним настроєм і бажанням вивчати, досліджувати і впроваджувати нові технології в будівництві.

Дмитро Левківський