НОВИНИ КНУБА

Профорієнтаційна робота на кафедрі ОААП

9 березня 2023 р. відбувся День відкритих дверей на архітектурному факультеті КНУБА. Майбутні абітурієнти, разом із батьками, завітали до аудиторії 101а.

Декан архітектурного факультету  Олександр Кащенко, завідувачі кафедр Надія Шебек – кафедра Містобудування, Вадим Куцевич – кафедра Архітектурного проєктування цивільних будівель і споруд, Гелена Ковальська – кафедра Теорії архітектури, Віктор Тімохін – кафедра Дизайну архітектурного середовища, Валерій Товбич – кафедра Інформаційних технологій в архітектурі, Юлія Третяк – кафедра Дизайну та викладачі архітектурного факультету різних кафедр презентували гостям інформацію про унікальність кожної з кафедр, проводили екскурсії  учбовими аудиторіями, приміщеннями кафедр та щиро запрошували абітурієнтів до вступу, спільної співпраці вже у якості студентів та, в подальшому, у якості колег на один з найпрестижніших факультетів Київського національного університету будівництва і архітектури – архітектурний факультет.

Від кафедри Основ архітектури та архітектурного проєктування кандидатка архітектури, доцентка Тетяна Ладан, асистенти – Сергій Трофимчук та Марія Адаменко, інженер І категорії – Володимир Чайка підготували інформаційний стенд, на якому представили роботи студентів 1-го та 6-го курсів: відмивки тушшю та аквареллю, макети з композиції, дипломні роботи магістрів. Також на стенді були представлені зразкові роботи абітурієнтів з композиції, які були виконані у чорно-білій графіці та кольорі на підготовчому відділенні КНУБА, в яких розкриваються особливості графічних екзаменаційних завдань для вступу на Архітектурний факультет (керівниця – Тетяна Ладан).

Під час екскурсій по факультету абітурієнти завітали до показової аудиторії кафедри Основ архітектури та архітектурного проєктування – 102а, в якій ознайомилися з гіпсовими демонстраційними матеріалами з грецьких та римських канонічних ордерів та роботами студентів 1 курсу: Ордерні композиції, Відмивки пам»яток архітектури китайською тушшю, аквареллю, Обміри пам»яток архітектури.

Тетяна Ладан розповіла гостям про особливості навчання на кафедрі ОААП (виїзні практики, конкурси та експерименти з формоутворення), про велику кількість дисциплін, які викладаються студентам, про легендарних педагогів (Клара Демура), про унікальні завдання (архітектурні фантазії) та дві освітньо-наукові програми для Магістрів: Архітектура будівель і споруд – Реконструкція і реставрація архітектурних об»єктів, сакральна архітектура; Інноваційна архітектура.

Зустріч з абітурієнтами та їх батьками пройшла у привітній атмосфері.

Під час екскурсій головним питанням абітурієнтів було: “Невже це ми зможемо зробити?” Викладачі кафедр запевнили, що в дружній атмосфері навчання можна зробити набагато більше і вони з радістю навчать всім секретам професії Архітектора…

Тетяна Ладан, доцентка кафедри Основ архітектури та архітектурного проєктування